10 липня виповнилося 158 років з дня народження Ніколи Тесли

Нікола Тесла відомий сьогодні як один із найбільших та найзагадковіших винахідників в історії людства. Зробивши чимало відкриттів в області електроенергії та запатентувавши 112 винаходів, він помер у готелі Нью-Йорка без гроша та заслуженого визнання.

tesla-colorado-lab

Тесла створив генератор змінного струму, спираючись на принципи обертання магнітних полів Землі. Цей  значний винахід надав людству можливість широкого використання електрики. Його нетрадиційні ідеї та намагання створити промінь смерті чи машину, що викликає землетрус, присвоїли йому звання “божевільного генія”. Але в той же час, більшість вважає його справжнім батьком електроенергії та королем блискавок.

Дивні факти з життя винахідника:

– Тесла спав рідко і стверджував, що ніколи не дрімав більше двох годин. За словами Джона О’Нілла, автора книги “Блудний Геній: життя Ніколи Тесли”, винахіднику якось довелося працювати 84 години поспіль без будь-якого відпочинку.

– Прогулюючись парком у Нью-Йорку, Тесла мав за звичку підбирати поранених голубів та піклуватися про них.

– Винахідник був вегетаріанцем і дотримувався дієти, що складалася переважно з молока, меду, хліба та овочевих соків. Пізніше у нього виникла повна відраза до мікробів, тому споживав лише варену їжу.

– За неофіційними джерелами, винахідник володів фотографічною пам’яттю і міг з легкістю запам’ятовувати цілі книги.

– Марк Сайфер, автор книги “Чарівник: життя і часи Ніколи Тесли.”( “Wizard: The Life and Times of Nikola Tesla.”) стверджував, що винахідник часто перед сном виконував вправи для пальців ніг, бо вірив, що це стимулює роботу мозкових клітин.

– За життя, Нікола Тесла неодноразово розповідав, що здатен долати часовий континуум та спілкуватися з будь-якою людиною у минулому часі. Запевняючи, що створив справжню машину часу.

– Цілі десятиліття Нікола Тесла прожив у готелях Нью-Йорка. Щоб увіковічнити його звязок з “Великим Яблуком”, перетин 40-ої вулиці і 6 авеню у Манхеттені, був названий на честь геніального винахідника. Також можна знайти меморіальну дошку на стіні готелю Нью-Йорка, де помер Тесла.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *