Airbus представила гібридний гелікоптер Racer, який може розігнатися до 400 км/год

Airbus Racer

Очевидна перевага гелікоптерів – можливість вертикального зльоту і посадки, чим не можуть похвалитися літаки. Проте вони значно повільніші і менш економічні від літаків. Виправити це намагається не однак компанія, в тому числі і Airbus розробляючи гібридний гелікоптер Racer. Так, крейсерська швидкість у Racer буде не менше 400 км/год, в той час як максимальна швидкість середньостатистичного гелікоптера становить лише 250 км/год.

Досягнути настільки більший показників вдалося завдяки конструкції апарата, яка крім основного несного гвинта включає ще два горизонтальні. Останні розташовані на спеціальних крилах, котрі створюють додаткову підйомну силу під час польоту. Подібний принцип використовується у прототипі нового гелікоптера Eurocopter X3.

В конструкції апарата використовуються легкі композитні матеріали, які сприяють зменшенню витрати пального. З метою останнього також буде реалізований спеціальний «еко режим польоту», під час якого можна вимкнути один із двох двигунів RTM322, котрі приводять в рух гвинти гелікоптера.

Окрім більшої швидкості розробники обіцяють і інші переваги, серед яких значно нижчий рівень створюваного шуму (порівняно з іншими гелікоптерами).

Розробка гелікоптера Racer ведеться в рамках європейської програми Clean Sky 2. Згідно планам компанії перший прототип їх апарату злетить вже у 2020 році, а до 2030 року він встановить нові орієнтири для швидкісного гелікоптерного транспорту.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *