Artisanopolis – проект реального плавучого міста

Якось SciTech уже розповідав про підводний будинок для жителів майбутнього, а сьогодні ж мова піде про більш неймовірний і при цьому реальний проект – плавуче місто Artisanopolis. Перші кроки по його втіленню в життя почалися ще в 2008 році, коли Пітер Тіль (він же першим інвестував у Facebook) вклав у нього 1.25 мільйона доларів. І хоча початкові терміни будівництва були перенесені, проект активно розвивається.

Artisanopolis - проект реального плавучого міста

Нове місто в першу чергу позиціонується як «острів свободи», оскільки його жителі будуть вільнішими за громадян будь-якої з існуючих країн. В ідеалі Artisanopolis має розміститися у міжнародних водах, де б не діяли закони жодної з країн і місто могло жити повністю за своїми правилами. Відмічається, що в основі цих правил буде лібертаріанство (людина може робити будь-що, поки це не перешкоджає такому ж праву іншої людини).

Artisanopolis - проект плавучого міста

Нещодавно Seastanding Institute (фонд, який займається розробкою цього «острова свободи») опублікував детальні рендерні фотографії майбутнього міста. Саме ними проілюстрована наша стаття і це не просто фото, а візуалізація справжнього проекту, який розробила голландська компанія DeltaSync на замовлення вищезгаданого фонду.

Плавуче місто Artisanopolis

На відмінну від різних футуристичних дизайнів плавучих міст, Artisanopolis цілком реально втілити в реальність вже зараз. В його основі лежить модульна конструкція, яка дає жителям додаткову свободу – якщо всі господарі багатоквартирного будинку одного з модулів захочуть переміститися в інше місце, ніхто і ніщо їм в цьому не завадить. В теорії можна буде відбуксирувати модуль навіть в інше місто, коли тих буде декілька.

Artisanopolis - Плавуче місто для вільних людей

Згідно проекту крім модулів на яких розташовані жилі будинки (висотою максимум в 3 поверхи) в місті будуть і модулі з розважальними закладами, науковими лабораторіями, офісами і т.п. Все це буде живити енергія вироблена сонячними панелями, а також «хвильовими» електростанціями. Продукти харчування теж будуть вирощуватися на місті, в спеціальних парникових куполах.

Проект плавучого міста Artisanopolis

Воду для всіх потреб будуть брати з моря, в цьому допоможуть сучасні технології опріснення. Також використовуватиметься дощова вода. При цьому її будуть використовувати максимально ефективно – спочатку для вживання в їжу, потім повторно для «каналізації». Після цього спеціальні установки компостування перероблятимуть отримані відходи на добрива.

Artisanopolis - проект найвільнішого плавучого міста

Захисту міста від небезпек океану забезпечуватиме спеціальний бар’єр, що проілюстровано на першому в цій статті зображенні. Всередині нього океан більшість часу буде тихим і спокійним. Однак місто само по собі буде досить стійке, адже разом з’єднані між собою модулі значно менше піддаватимуться впливу хвиль ніж якби поодинці.

Круїзний лайнер пришвартований до плавучого міста Artisanopolis

Звісно ж, захисний бар’єр не стане завадою для суден – до міста зможуть пришвартовуватись навіть круїзні лайнери. Зважаючи на унікальність – Artisanopolis обов’язково стане одним з найпривабливіших для туристів місць.

Artisanopolis - проект модульного плавучого міста

Враховуючи необхідні для будівництва ресурси – житло у такому місті буде не з дешевих, дозволити собі життя в Artisanopolis зможуть дозволити собі лише мільйонери. Загалом, за максимальну свободу і фактично «життя в майбутньому» доведеться заплатити.

Захід сонця над містом Artisanopolis

В завершення варто зауважити, що побудувати таке місто у відкритому океані досить складне завдання, тому розробники ведуть переговори з владою багатьох країн по всьому світі. Цілком імовірно, що якийсь Сингапур залюбки погодиться «пришвартувати» Artisanopolis біля своїх берегів і надати йому повну незалежність.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *