Автомобільні шини заряджатимуть акумулятор електромобіля

Автомобільні шини заряджатимуть акумулятор електромобіля
Рекуперативні шини Goodyear BH03.

Доки на ринку немає ефективніших за літій-іонні акумуляторів, кожен ват електроенергії для електромобіля є дуже важливим. Тому для збільшення дистанції, яку електромобіль може проїхати на одній зарядці, в нього впроваджуються різноманітні рекуперативні технології на зразок регенеративного гальмування чи регенеративних амортизаторів. Тепер в цей список можуть додатися ще й регенеративні шини, які використовують тепло та вібрацію для вироблення електричної енергії.

Саме такі шини на Женевському автосалоні продемонструвала відома компанія Goodyear. Наразі це лише експериментальні зразки шин Goodyear BH03, які збирають теплову енергію вироблену в результаті тертя, нагрівання сонцем та інших процесів, і перетворюють її в електроенергію для підзарядки акумуляторних батарей електромобіля.

Генерація електроенергії відбувається завдяки п’єзоелектричному матеріалу, який захований під гумою шини. Більшість таких матеріалів виробляють електроенергію в результаті прикладання до них механічного зусилля, але цей п’єзоелектричний матеріал, склад якого не розголошується, крім енергії вібрацій перероблятиме в електрику ще й теплову енергію. В даному випадку теплова енергія виробляється при інтенсивній їзді (через тертя шини з дорогою), при потраплянні прямого сонячного світла, при вібраціях, ударах шини об нерівності дорожнього покриття.

На жаль поки не повідомляється, яка саме кількість енергії виробляється такими високотехнологічними шинами, а тому й не відомо наскільки більшу відстань зможе проїхати взутий у ці шини електромобіль. Яка буде вартість шин у разі масового виробництва поки не знають навіть у самій компанії Goodyear, однак якщо ці шини будуть не менш витривалими за звичайні, то вони того варті. Адже зайві кілометри пробігу електромобіля чи гібрида – це менша кількість спаленого бензину чи палива на електростанціях.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *