Багаторазова ракета F9R піднялася на кілометр і м’яко сіла назад

Представники компанії SpaceX опублікували відео, на якому зафіксований політ ракети багаторазового використання Falcon 9 Reusable. Даний політ є другим за рахунком запуском цієї ракети, в ході якого F9R піднялася на висоту один кілометр, після чого здійснила плавну безпечну посадку назад на місце старту.

Випробування ракети SpaceX F9R

Другий випробувальний політ ракети F9R є ще одним кроком до головної цілі компанії SpaceX. Найближчим часом планується перейти до наступного етапу випробувань, під час якого ракета стартуватиме з опорами в складеному стані. При досягненні певної висоти опори і додаткові стабілізатори будуть розкладені в робочий стан і ракета спробую здійснити м’яку посадку на стартовий майданчик.

Нагадаємо, що програма F9R є логічним продовженнями програми Grasshopper. Основною відмінністю ракети F9R від її попереднього прототипу є встановлення на ній всіх дев’яти реактивних двигунів Merlin 1D, як і на звичайній ракеті Falcon 9.

Варто згадати, що ракета Falcon 9, яка 25 квітня 2014 року вивела на орбіту космічний корабель Dragon з вантажем для МКС, також була пробним кроком для програми F9R. На жаль, ракета зруйнувалася під час падіння у води Атлантичного океану, але, згідно інформації SpaceX, це сталося не в результаті технічної помилки.

Згідно заяви Елона Маска, засновника і керівника SpaceX, під час керованого спуску посадкові опори ракети Falcon 9 були розкриті і зайняли потрібне положення. Ракета знаходилася в стійкому положенні протягом восьми секунд, після чого політ був дестабілізований штормовими погодними умовами. Якби цього не сталося, перша ступінь ракети плавно сіла б на поверхню океану, після чого її могли відбуксирувати до берега, відремонтувати протягом кількох місяців, заправити пальним і використати ще раз.

Що ж, сподіваємося у SpaceX все вийде і, можливо, вже перший кінцевий варіант космічного корабля Boeing CST-100 полетить в космос саме на багаторазовій ракеті а-ля “Falcon 9 якийсь там”. В такому разі американська космонавтика, та і не тільки американська, зробить чималий крок вперед.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *