Bamboo – спортивний стадіон збудований із бамбуку

Останнім часом все більше архітекторів і дизайнерів використовують бамбук у своїх творіннях. Хороший тому приклад – нова ручна робота компанії Chiangmai Life Architects, котра побудувала із цього матеріалу шкільний спортивний зал в горах Таїланду.

Спортивний стадіон із бамбуку

Хоча бамбук має недоліки як будівельний матеріал (наприклад, вразливий до вологи та комах), він також має і сильні сторони. Жорсткий, легкий, стійкий до землетрусів, володіє великою гнучкістю, а також неймовірно швидко росте. Більше того, його можна збирати не вбиваючи рослину, а це означає, що він регенерується набагато швидше дерева.

Ці переваги побачила компанія Chiangmai Life Architects, яка активно використовує бамбук для побудови вілл, офісів, будинків і шкіл в тайському місті Чіанг-Май. А нещодавно фірмі було доручено створити 300-місний спортивно-актовий зал для Міжнародної школи Паньяден, який інтегрується з іншими бамбуковими будівлями та навколишнім горбистим ландшафтом.

Bamboo - спортивний стадіон збудований із бамбуку 2

Результатом стала чудова бамбукова структура, конструкція якої включає відкриту вентиляцію щоб ефективно боротися з гарячим і вологим кліматом. У порівнянні з традиційними методами будівництва, команда стверджує, що зведення такої споруди на 90 відсотків екологічніше в плані викидів вуглецю.

Внутрішній простір – 15 метрів ширини і стільки ж у висоту. Він призначений для використання у повних розмірах баскетбольних, волейбольних та бадмінтонних ігор. Також присутня сцена і балкони (першу можна використовувати для шкільних зборів, а другі щоб батьки та глядачі могли дивитись спортивні ігри дітей).

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *