Безпілотник X-47B самостійно дозаправився у повітрі

Експериментальний американський безпілотник X-47B успішно провів процедуру дозаправки у повітрі у повністю автоматичному режимі. З літаючого «повітряного танкера» Omega Air KC-707 був спущений шланг для заправки, безпілотник його піймав і поповнив запас палива у своїх баках. Весь процес відбувався без втручання оператора, тобто в повністю автоматичному режимі. Нагадаємо, раніше X-47B вже самостійно робив й інші непрості «трюки», наприклад, самостійно сідав на палубу авіаносця.

Безпілотник X-47B самостійно дозаправився у повітрі

Безпілотник X-47B розроблений компанією Northrop Grumman, наразі виготовлено два прототипи – Salty Dog 501 і 502. Програма випробувань цього літального апарату називається Unmanned Carrier-Launched Airborne Surveillance and Strike (UCLASS) і спочатку в її рамках не було передбачено демонстрацію процедури дозаправки. Та оскільки саме вона є ключовою для збільшення дальності польотів, керівництво програми знайшло фінансування для цього тесту.

Дозаправка в автоматичному режимі стала можливою завдяки декільком новітнім технологіям, які раніше ніколи не використовувалися для таких цілей не бойових літаках. До цих технологій відносяться оптичні і лазерні системи позиціонування, позиціонування з допомогою диференціального GPS, вимірювання дальності та деякі інші, не розголошені технології.

Безпілотник X-47B самостійно дозаправився у повітрі

Ймовірно, тестування дозаправки є останнім пунктом у програмі випробувань апарату X-47B. Хоча льотний ресурс обох безпілотників ще не вироблений навіть на 20%, вже скоро вони стануть всього лиш музейними експонатами. Тим не менш, «начинка» апаратів демонтуватися не буде, тому в разі потреби їх завжди можна буде повернути в стрій для нових випробувань.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *