Boeing показав інтер’єр майбутнього космічного корабля CST-100

На днях компанія Boeing представила публіці дизайн інтер’єру космічного корабля Crew Space Transportation (CST-100), який розробляється в раках програми NASA по доставці вантажів і астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) приватними компаніями. Представлений інтер’єр суттєво відрізняється від всього, що ми раніше бачили на інших космічних кораблях: тут відсутні всякі складні панелі, на яких поміщено величезна кількість індикаторів і перемикачів. Натомість маємо мінімалізм, який схожий більше на кадри борту космічного корабля із науково-фантастичного фільму.

Crew Space Transportation (CST-100)

На перший погляд здається, що сидіння для членів екіпажу можуть не витримати навантаження під час старту і розгону космічного корабля, адже вони мають незвичайно легку конструкцію. Місце пілота підняте над іншими сидіннями, а в інтер’єрі практично відсутні будь-які лампочки, клапани чи рукоятки.

Натомість присутня чимала кількість ілюмінаторів, що зовсім не типово для космічного корабля-капсули, якому ще повертатися на Землю. Для зберігання різних предметів та особистих речей екіпажу в “салоні” корабля передбачено два відсіки, які закриваються діафрагмовими перегородками.

Інтер'єр Crew Space Transportation (CST-100)

Ще одна із нетипових речей в новому інтер’єрі – внутрішнє освітлення синього кольору. Відмітимо, що деякі спеціалісти сумніваються в доцільності вибраного кольору, тому цілком ймовірно що в справжньому космічному кораблі буде використовуватися світло більш нейтрального для людини кольору.

Вся футуристичність такого дизайну пояснюється просто: для астронавтів NASA такий “вибагливий” інтер’єр може і не потрібен, але для можливих майбутніх космічних туристів – явно не буде зайвим. Туристи? – Так, Boeing розглядає свій космічний корабель не тільки з точки зору співпраці з американським космічним агентством, але й з точки зору доставки людей на майбутні приватні космічні станції.

Інтер'єр космічного корабля CST-100
А нашим новим читачам задля справедливості трохи довідки: космічний корабель CST-100 є одним із апаратів, які розробляються приватними компаніями в рамках програми NASA “Commercial Crew Program”. Результатом цієї програми має стати космічний корабель, який займеться доставкою людей і вантажів на борт космічної станції.

CST-100  має безшовну конструкцію, яка здатна витримувати високі температури і перепади тиску, завдяки цьому корабель може витримати 10 польотів перш ніж його ресурс буде повністю вичерпаний і він буде списаний. Космічний корабель від Boeing зможе нести до 7 астронавтів, а також деяку кількість корисного вантажу, який може мінятися залежно від потреб поточної місії.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *