Чергова місія секретного X-37B завершилася встановленням рекорду

В п’ятницю, 17 жовтня 2014 року о 13:24 за часом Гринвічського меридіана, на злітно-посадкову смугу бази ВПС США Ванденберг (Каліфорнія) здійснив посадку автоматичний космічний корабель багаторазового використання X-37B. Посадка космічного апарату, яка практично нічим не відрізняється від посадки звичайного літака, контролювалася операторами 30-го Космічного Крила ВПС і, згідно з наявною інформацією, пройшла без будь-яких інцидентів або несподіванок.

І цю подію можна було б вже вважати рядовою, якби не той факт, що космічний корабель X-37B пробув на орбіті 674 діб, встановивши рекорд за тривалістю перебування в космосі для космічних кораблів багаторазового використання.

Космічний корабель X-37B

Даний космічний корабель X-37B був запущений в космос 25 жовтня 2012 в рамках місії Orbital Test Vehicle mission 3 (OTV-3)​​. В космос він був піднятий ракетою-носієм Atlas V, яка стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Слід зазначити, що космічний корабель X-37B місії OTV-3 побував в космосі вже вдруге, саме він був задіяний в місії OTV-1 і пробув в космосі 240 діб, починаючи з моменту його запуску в 2010 році.

Володарем рекорду корабель X-37B місії OTV-3 став вже в березні цього року, коли термін його перебування в космосі перевищив термін перебування в космосі корабля місії OTV-2, який був запущений 5 березня 2011 і пробув на орбіті 469 діб. А сумарна кількість часу, проведеного в космосі усіма кораблями місій OTV, становить тепер 1376 діб.

Як і у випадку всіх попередніх місій OTV, завдання місії OTV-3 зберігаються під покровом таємниці. Представники ВПС США, говорячи про програму, згадують, що апарат X-37B, розроблений компанією Boeing, створений і запущений для «зниження ризиків при експлуатації космічної техніки, проведення експериментів та відпрацювання концепцій проведення деяких операцій».

Настільки туманні формулювання залишають багато місця для польоту фантазій, здогадок і припущень, більшість з яких представники ВПС США не спростовують і не підтверджують. Єдине припущення, яке викликає сильну негативну реакцію представників ВПС, це припущення про те, що космічний корабель X-37B використовується для випробувань нових систем космічного озброєння.

«Приземлення апарату X-37B OTV-3 являє собою знаменну віху реалізації нашої програми» – пишуть представники ВПС США в офіційній заяві, – «З кожним разом ми збільшуємо тривалість перебування в космосі наших космічних літаків багаторазового використання. Сподіваємося, що так буде тривати й далі, завдяки старанній роботі і самовіддачі нашої команди».

Згідно з даними, наданими командуванням ВПС США, в даний час ведеться підготовка до запуску чергової місії, місії OTV-4. Запуск одного з космічних кораблів X-37B буде проведений з космодрому на мисі Канаверал в наступному році і, згідно з традицією, нікому нічого невідомо щодо цілей і завдань, які вирішуються в ході цієї місії.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *