Curiosity «відсвяткував» свій п’ятий рік перебування на Марсі

Кілька днів назад, а саме 5 серпня 2017 року, марсохід Curiosity «відсвяткував» свій п’ятий рік дослідження Марсу. Ця місія обійшлася для NASA в суму 2,5 мільярда доларів США, в рамках якої найбільший і найбільш технологічно витончений марсохід відправився на «Червону планету». За ці п’ять років Curiosity зробив понад 200 000 фотографій і пробурив більше десятка марсіанських скель для відбору зразків та їх аналізу.

Curiosity «відсвяткував» свій п'ятий рік перебування на Марсі

Спочатку місія Curiosity була розрахована на два земних або один марсіанський рік (98 тижнів). Однак конструкція марсоходу виявилася досить надійною і, незважаючи на деякі проблеми, такі як коротке замикання і збої програмного забезпечення, апарату вдалося зібрати масу цікавої наукової інформації. В результаті вчені зробили чимало нових відкриттів, що стосуються минулого Марсу і ознак існування там життя.

На жаль п’ять років пересування по поверхні Марса не пройшли безслідно для марсохода – покриття його коліс за весь час неабияк зносилося, а самі колеса були пробиті в декількох місцях гострими виступами скель. Через це тепер для марсоходу складають максимально безпечний маршрут, яким він рухається до кінцевої точки поточної міссії.

В даний час лічильник шляху марсохода нараховує 17 кілометрів пройденої відстані, і, завдяки заходам, що вживаються, марсохід, швидше за все, успішно пройде ще 4.8 кілометра (відстань кінцевої точки поточної міссії).

Як уже згадувалося вище, за весь час перебування на Марсі марсоход Curiosity зробив безліч цікавих знімків. Переглянути їх всі можна на офіційному сайті місії MSL, хоча на це може піти досить багато часу. А тут ми ділимось лиш кількома найкрасивішими і найбільш інформативними з наукової точки зору знімками, зроблених цим марсоходом.

Фото Марсу зроблене Curiosity - 4
Недавній знімок, зроблений в 2017 році, коли курс Curiosity проходив через кілька різних геологічних утворень.
Фото Марсу зроблене Curiosity - 6
Фото від З грудня 2016 року. Ці скелі показують візерунки, які могли виникнутив процесі сушіння бруду.
Фото Марсу зроблене Curiosity - 11
Мозаїка з окремих зображень, що показують гору Шарп.
Фото Марсу зроблене Curiosity - 10
Колісний слід, який залишився після проходження марсоходом пісчаних дюн.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *