DeltaStream – найбільший підводний гідрогенератор скоро живитиме будинки Великобританії

Незабаром на морське дно біля узбережжя Уельсу буде встановлений перший у світі промисловий підводний електричний генератор DeltaStream, який почне виробляти електричну енергію за рахунок енергії підводних течій і відливів-приливів. Енергії, яка виробляється цим 400-кіловатним генератором, буде достатньо для забезпечення 100 будинків селища Ремсі Соунд (Ramsey Sound), Пембрукшир, Великобританія, і цей генератор стане першим з подібних генераторів, пов’язаним із загальною енергетичною системою.

DeltaStream

Генератор DeltaStream, розроблений і виготовлений компанією Tidal Energy (TEL) з Кардіффу, важить 150 тонн і встановлений на трикутній конструкції, розміром 16 на 20 метрів. На краях конструкції, яка виступає в ролі підводної платформи, встановлені по три горизонтальні турбіни, ротор яких має діаметр 15 метрів. Установка генератора DeltaStream на поверхні морського дна не вимагає проведення дорогих бурильних робіт і взагалі чинить мінімальну дію на морське довкілля.

У разі успішного проходження 12-місячної програми випробувань в морі будуть встановлено ще дев’ять генераторів DeltaStream, формуючи першу у світі підводну електростанцію, сумарною потужністю в 10 мегават, яка буде підключена до загальної енергосистеми Великобританії.

Звісно, вартість перших дослідних зразків енергетичних установок, у тому числі і генератора DeltaStream, дуже висока. “Але, незабаром ми перемістимося з сектора дослідного виробництва в сектор масового виробництва, наші витрати різко впадуть, впаде вартість наших установок і електроенергії, яка виробляється ними”, – розповідає Мартін Мерфи (Martin Murphy), виконавчий директор компанії Tidal Energy, – “І ми сподіваємося, що після цього на долю енергії, яка отримується з океану, припаде дуже істотна частина від загальної кількості енергії, що виробляється у Великобританії”.

Сильні підводні течії, хвилі, приливи і відливи несуть величезну кількість екологічно чистій енергії. І Великобританія, острівна держава, з довгими береговими лініями знаходиться в ідеальному положенні, що дозволяє повністю використати енергію моря у своїх цілях. Беручи це до уваги, Європейський фонд регіонального розвитку (European Regional Development Fund) виділив суму в 8 мільйонів англійських фунтів компаніям Tidal Energy і Eco2, які розробляють устаткування різного типу для отримання екологічно чистої енергії з поновлюваного джерела, яким є море.

Першоджерело

Коментарі

 1. remix2903 07/09/2014 Відповісти
  • Віктор Хільчук 07/09/2014 Відповісти
   • remix2903 07/09/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 07/09/2014 Відповісти
     • Phoenix Idmon 19/10/2014
     • Віктор Хільчук 19/10/2014

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *