Desolenator – портативний енергонезалежний пристрій для опріснення води

Desolenator - портативний енергонезалежний пристрій опріснення води
Команда розробників і сам пристрій.

Спеціалісти компанії Desolenator розробили однойменний пристрій, призначений для опріснення води. «Десоленатор» представляє собою гібрид сонячної панелі та колектора, завдяки чому йому не потрібне зовнішнє джерело енергії – він повністю автономний. Розміри пристрою близько 2х1.5 метра, він оснащений невеликим колесами для мобільності.

До цього часу більшість опріснювальних установок за розмірами більше нагадували заводи, а їх енергоефективність бажала кращого. Через це їх вартість занадто велика для широкого використання. Нагадаємо, наразі понад 1 мільярд жителів Землі не мають достатньої кількості питної води. Новий пристрій вирішить цю проблему шляхом опріснення морської води.

Desolenator оснащений теплоізольованою сонячною панеллю, яка перетворює сонячне світло не лише в електроенергію, а й виробляє тепло. За допомогою сонячного тепла морська вода нагрівається до 90°C , а решту 10°C дає електронагрівач, який працює від зарядженої сонячною панеллю батареї. Таким чином вода в пристрої закипає без додаткових зовнішніх джерел енергії.

Будова пристрою desolenator
Будова пристрою Desolenator.

Після закипання води слідує звичайна процедура знесолення: випаровування та конденсування. В результаті через одну трубку витікає питна вода, а через іншу дуже солоний розчин. Отримана таким чином вода не тільки має приємний смак, а й позбавлена від бактерій, паразитів і вірусів.

Пристрій Desolenator коштує $450 і, за заявою розробників, може працювати до 20 років без будь-яких витратних матеріалів, на зразок фільтрів, а також рахунків за електроенергію. При цьому щодоби Десоленатор може давати до 15 літрів очищеної води – цього вистачає для забезпечення питтям сім’ї з чотирьох чоловік.

Наразі розробники успішно випробували «Десоленатор» в Південній Індії, де сім’ям доводиться платити за питну воду до $16 в тиждень. Для більшості індійців це великі гроші, а нестача питної води призводить до численних хвороб і високої смертності. Розробники сподіваються притягнути інвестиції в $150 000 для початку серійного виробництва першої партії своїх пристроїв.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *