Дослідженням Титану займуться квадрокоптери

Одним із головних напрямків вивчення Сонячної системи є пошук життя на інших планетах. Одним із найцікавіших у цьому плані космічних кандидатів є Титан, супутник Сатурна. І хоча вже зараз вчені займаються вивченням цього супутника, існує серйозна перешкода – особливості атмосфери Титану, які утрудняють вивчення методом спостереження. Тому вчені хочуть відправити на поверхню супутника апарат, який спустився б, зібрав та проаналізував зразки породи, речовин і т.п.

Дослідженням Титану займеться квадрокоптер

За останні кілька років було запропоновано декілька варіантів такого апарата – від свого роду “дирижабля”, котрий літав би у атмосфері, до зонда-човна, який плавав би у тамтешніх озерах із рідкого метану. Однак всі вони мали суттєві обмеження в дослідження, позбутися яких воліє новий задум вчених – довірити дослідження Титану квадрокоптеру.

Невеликий, вагою близько 10 кілограм літальний робот-кадрокоптер, зможе здійснювати вильоти з борту базового апарату-станції та збирати всі необхідні зразки. Завдяки невисокій вартості, дешевизні експлуатації, невеликим габаритам і малій вазі можна разом з базовим дослідницьким апаратом доставити на Титан декілька таких квадрокоптерів. Це не тільки прискорить проведення досліджень, але й послужить “страховкою” на випадок втрати одного апарата.

Ми пропонуємо використовувати малий, вагою до 10 кілограмів, дослідний гвинтокрилий апарат, який може базуватися на повітряній кулі чи на спусковому модулі. Безупинно здійснюючи вильоти, цей апарат зможе виробити високоякісну картографічну зйомку ділянки поверхні, без найменших труднощів взяти зразки рідких і твердих матеріалів, доставити зібрані зразки на базовий апарат для аналізу і перезарядити там свої акумуляторні батареї для наступного вильоту від ядерного джерела енергії.

Дослідження, проведені різними групами вчених, показали, що щільність атмосфери Титану дозволить літати там апарату, вагою до 400 кілограм. Однак, використання літального апарату такої ваги, який, до того ж, буде мати досить великі габарити, неможливо в силу багатьох причин. Такий апарат буде дуже дорого і важко доставити і опустити на поверхню Титана, а для його функціонування потрібна значна кількість енергії, що вимагає нестандартних технічних рішень, які можуть дати збій і підвести в будь-який момент часу.

Але завдяки сучасним досягненням у галузі автономної навігації, в області мініатюризації датчиків, комп’ютерів, пристроїв відбору проб та інших технологій, дослідницькому літальному апарату зовсім не потрібно бути великим, важким і дорогим.

Слід зазначити, що дану ідею технічно можна реалізувати навіть зараз, головне – наявність фінансування такого проекту. А з цим останніми роками туго не тільки в NASA, але й в інших космічних агентств світу.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *