Двигуни нової ракети ULA Vulcan повертатимуться на Землю

Гонка по створенню системи космічних запусків багаторазового використання набирає все більших обертів. Альянс ULA (United Launch Alliance) розповів про свою нову систему NGLS (Next Generation Launch System), яка в майбутньому дозволить ракеті-носію Vulcan суттєво здешевити запуски. Відбудеться це завдяки багаторазовому використанню блоку реактивних двигунів, які, відпрацювавши своє, будуть відділятися від першого ступеня ракети та повертатися на Землю.

Двигун нової ракети ULA Vulcan повертатиметься на Землю

Ракета Vulcan побудована на принципі модульної конструкції SMART. На відмінну від ракети SpaceX Falcon 9, перша ступінь якої буде повертатися на стартовий майданчик повністю, у ракети від ULA на Землю повертатиметься тільки невеликий блок реактивних двигунів. В цей блок входить два двигуни BE-4, які працюють на метані та рідкому кисні і видають 500 тон тяги. Ці двигуни були розроблені компанією Blue Origin для заміни двигунів РД-180 російського виробництва.

Запуск ракети Vulcan нічим не відрізняється від запуску звичайних ракет-носіїв. Однак після виходу в космос і відділення другого ступеня з вантажним блоком, двигуни першого ступеня від’єднаються і ввійдуть в атмосферу. Для захисту від високих температур буде використовуватися надувний тепловий щит, а після зниження швидкості спуску розкриються парашути. Двигуни повільно спустяться до висоти кількох тисяч метрів, де їх за допомогою спеціального пристрою спіймає вантажний гелікоптер типу «Чінук».

Повернення двигунів ракети-носія Vulcan

За інформацією ULA, така процедура дозволить зекономити до 90% затрат на створення двигунів нової ракети, а це в свою чергу знизить загальну вартість запусків. Адже саме двигуни є найдорожчим елементом ракети-носія, на них витрачається 65% коштів від загальної вартості ракети.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *