Ефективність сонячних батарей сягнула 40%

Вчені з університету Нового Південного Уельсу (Австралія) розробили нову сонячну батарею, яка продемонструвала 40% ефективність перетворення сонячного світла в електроенергію. Даний відсоток був підтверджений двома незалежними польовими випробуваннями, проведеними вченими неподалік Сіднею та фахівцями Національної лабораторії поновлюваних джерел енергії (NREL) на території випробувального полігону цієї лабораторії в США.

 Ефективність сонячних панелей сягнула 40 відсотків

Такий вражаючий результат був досягнутий завдяки використанню спеціалізованого оптичного смугового фільтра, використовуваного для захоплення сонячного світла в тому діапазоні, який зазвичай витрачається даремно в звичайних сонячних батареях. Ідеальний смуговий фільтр повинен відбивати сонячне світло з однією довжиною хвилі, безперешкодно пропускаючи світло з іншою довжиною хвилі. Але використаний австралійськими дослідниками пристрій виконував ще і дещо невластиву йому функцію – він частково перетворювало світло, яке мало бути відбите, у світло з довжиною хвилі, котра поглинається фотогальванічними елементами з максимальною ефективністю.

«Досягнутий нами рівень ефективності є найвищим рівнем перетворення сонячного світла в електричну енергію, про який до цього часу повідомлялося», – розповідає професор Мартін Грін (Martin Green), директор Центру передових фотогальванічних технологій (Advanced Centre for Advanced Photovoltaics, ACAP). Ці роботи проводилися на замовлення і фінансувалися австралійський Агентством з поновлюваних джерел енергії (Australian Renewable Energy Agency, ARENA) за підтримки Австралійсько-американського інституту передових фотогальванічних технологій (Australia-US Institute for Advanced Photovoltaics, AUSIAPV).

«У своїх дослідних зразках ми використали звичайні сонячні батареї, які випускаються в промисловому масштабі і які самі по собі не блищать ефективністю. Це вказує на те, що розроблена нами технологія може послужити для збільшення ефективності практично будь-яких сонячних батарей, адже нашу технологію зовсім неважко інтегрувати з існуючим технологічним устаткуванням, використовуваним для виробництва сонячних батарей», – розповідає доктор Марк Киверс (Mark Keevers) з університету UNSW, який очолював роботи за цим проектом.

Коментарі

  1. remix2903 15/12/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 15/12/2014 Відповісти
  2. Віталій 15/12/2014 Відповісти
  3. Gxost 15/12/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 15/12/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *