Екіпаж МКС вперше увійшов в середину надувного модуля BEAM

В понеділок, 6 червня, російський космонавт Олег Скрипочка і американський астронавт Джеффрі Вільямс зайшли всередину тестового надувного модуля BEAM, про розробку якого SciTech писав ще два роки тому. Модуль був надутий ще 28 травня, з другої спроби.

Екіпаж МКС вперше увійшов в середину надувного модуля BEAM

Маски і окуляри – перестраховка, захист від можливого «плаваючого» сміття.  Мета входу – взяття проб повітря і завантаження даних від датчиків динаміки розширення модуля. Після успішного виконання місії американський астронавт відзначив, що в модулі число, але холодно.

Нагадаємо, компактний надувний модуль BEAM є важить всього 1300 кілограм і в складеному вигляді має діаметр всього в 2.4 метра. Завдяки цьому його можна запускати в якості вторинного навантаження космічним кораблем Dragon.

У разі успішності випробувань такі надувні модулі можуть застосовуватися під час довготривалих місій, наприклад, при польоті на Марс. Пристикувавши два таких модулі до космічного корабля Orion (чи іншого) можна значно розширити житлову площу, що підвищить комфорт перельоту. Головна причина використання таких модулів – легкість і відносна дешевизна.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *