Експериментальна закрита ферма з штучним освітленням збільшує врожайність в 2.5 рази

За допомогою різних хитрощів людство упродовж тисяч років намагається підвищити врожайність різних культур, і у черговий раз досягло неймовірного прориву в цій сфері. Нова експериментальна ферма розміщена на території колишнього заводу Sony, розміром з половину футбольного поля, і повністю ізольована від зовнішнього середовища для кращого контролю вологості, температури і освітлення усередині. Усі ці показники важливі для росту, проте ключовим в даному випадку є освітлення.

Експерементальна штучна ферма для вирощування продуктів

Експериментуючи з різними варіантами працівники ферми з’ясували за допомогою яких налаштувань можна обдурити біологічний годинник салату-латуку і змусити його рости набагато швидше. Для цього була прискорена послідовність зміни дня і ночі, а також підібрані ідеальні параметри освітлення в “денний” час доби.

Як джерела освітлення використовуються спеціальні діоди виробництва компанії GE, які працюють на 40% ефективніше за флюоресцентні лампи. Загальне число діодних ламп складає 17.5 тисяч і вони обслуговують 18 стелажів з рослинами, кожен з яких складається з 15 мікро-поверхів.

Комбінація правильно підібраних параметрів освітлення, а також компактне використання простору дозволяє підвищити врожайність салату-латуку з однакової площі в 100 разів в порівнянні з традиційним вирощуванням культури на відкритому просторі. А контроль над вологістю і оптимізована система зрошування знижують використання води до 1% в порівнянні із звичайними полями.

Найбільший вклад дає використання декількох ярусів, проте справжнім досягненням нового фермерства стало використання контрольованого діодного освітлення, котре прискорило темпи росту в 2.5 разу, що дозволяє отримувати 10 тисяч пучків салату щодня. Позитивну роль зіграла й ізоляція ферми від зовнішнього середовища, завдяки чому врожайність перестала залежати від поганої погоди і шкідників. Це дозволило скоротити втрати з 50% до 10%.

Першоджерело

Коментарі

  1. Юрій 13/07/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 13/07/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *