Екзопланета з системи Альфа Центавра виявилася суперземлею

Альфа Центавра B bАстрономи з Корнельского університету (США) вирахували масу екзопланети Альфа Центравра B b, яка знаходиться у найближчій до Сонячної системи системі на відстані близько 4.37 світлових років.

Щоб вирахувати точну масу планети Альфа Центавра B b необхідно знати точну орієнтацію орбіти по відношення до спостерігача з Землі. Розрахунки показують, що якщо дивитися на орбіту з боку,  то екзопланета виявляється суперземлею і має приблизно втричі більш масу, ніж наша рідна планета. Якщо ж спостерігати орбіту зверху, то Альфа Центавра B b може бути гарячим юпітером, а проміжні орієнтації орбіти відповідають проміжним масам.

Щоб дізнатися орієнтацію орбіти вчені провели численні моделювання динамічної стійкості подвійної зоряної системи Альфа Центавра A і B, а також екзопланети. Під час експеременту були протестовані різноманітні параметри орбіти екзопланети з урахуванням ефекту Козаі і впливу приливних сил від найближчих зірок. Таким чином вдалося визначити межі стійкого руху Альфа Центаври B b за останні мільярд років і оцінити нахил її орбіти, поза якими екзопланета зіткнулася б зі своєю зіркою чи була б викинута з системи.

Результати дослідження показали, що точна маса екзопланети Альфа Центавра B b знаходиться в межах 2.7 земних мас.

Першоджерело

Коментарі

  1. Ігор 23/05/2016 Відповісти
    • Віктор Хільчук 31/05/2016 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *