Електронна діафрагма покращить якість зйомки камер смартфонів

В об’єктивах звичайних камер діафрагма складається з декількох металевих пластин особливої форми, які перекривають одна одну при переміщені. Трохи відкриваючи або трохи закриваючи діафрагму, фотограф керує кількістю світла, яке потрапляє на датчик камери чи поверхню фотоплівки. Такий механізм є досить ефективним, однак його надзвичайно складно і поки не вдавалося зменшити до такого рівня, щоб використовувати діафрагму в камері смартфона. Однак функцію діафрагми можна реалізувати й інакше, без рухомих механічних елементів.

Електронна діафрагма для камери смартфона

Група вчених з німецького університету Кайзерслаутерна (University of Kaiserslautern) виготовила електронну діафрагму використовуючи електрохроматичний матеріал. Цей матеріал складається з декількох шарів різних полімерів, які втрачають прозорість при прикладанні до них невеликого електричного потенціалу.

Кожен з шарів сформований у вигляді кільця, які разом складають концентричну структуру. Послідовно вмикаючи чи вимикаючи кільце за кільцем можна збільшувати чи зменшувати діаметр діафрагми, регулюючи потік світла, що проходиться через діафрагму. Кругова структура дозволяє світлу рівномірно і без викривлень освітлювати поверхню датчика, що дозволяє робити знімки високої якості.

“На даний момент ще не існує технологій, які б дозволили зробити настільки мініатюрну діафрагму, котру можна було б інтегрувати в камери смартфонів. Більшість пропонованих раніше подібних пристроїв були засновані на механічному русі різних світлопоглинаючих матеріалі, що не дозволяло повністю позбутися проблем з мініатюризацією механіки.

Електрохроматичні матеріали не потрібно переміщати, вони керуються за допомогою простих електронний кіл, тому їх легко можна розмістити в камері будь якого малогабаритного електронного пристрою” – розповідає Тобіас Дойчман (Tobias Deutschmann).”

Крім вище перерахованих переваг, електрохроматичні матеріали не потребують постійної наявності електричного потенціалу для підтримки матеріалу в непрозорому стані. Більше того, низька енергія перемикання стану матеріалу, рівна приблизно 30 мкВт, дозволить використовувати електронні діафрагми в камерах смартфонів з батареєю малої ємності.

Однак використаний вченими електрохроматичний матеріал має і один недолік – надто низька швидкість його реакції. Зараз матеріалу потрібно декілька секунд для того, щоб перейти з прозорого стану в непрозорий, а зворотній перехід займає ще в тричі більше часу.

Такий час є неприйнятним для впровадження технології вже зараз, а тому дослідники найближчим часом збираються збільшити швидкість реакції діафрагми, використовуючи новий електрохроматичний матеріал, над розробкою якого вони зараз працюють.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *