H2OME – підводний будинок для жителів майбутнього

Ні для кого не є секретом, що рівень води морів і океанів весь час піднімається через танення льодовиків і крижаних «шапок» полюсів нашої планети. Те, що сьогодні є сушею прибережних районів в майбутньому, далекому чи не дуже, стане морським дном. І якщо люди з цим нічого не зможуть вдіяти, то їм залишиться лише навчитися використовувати мілководний підводний простір у своїх інтересах, будуючи під водою житлові, офісні та виробничі приміщення.

Підводний будинок H2OME
Підводний будинок H2OME (ілюстрація U.S. Submarine Structures).

Озвучена вище ідея стала основою діяльності американської компанії US Submarine Structures, яка займається розробкою і спорудженням повністю або частково занурених у воду будівель різного призначення. Одним з проектів цієї компанії є проект підводного курорту-готелю Poseidon, спорудження якого ведеться поблизу берегів архіпелагу Фіджі.

Спочатку цей проект мав бути закінчений ще в 2008 році, але у зв’язку з багатьма причинами його спорудження ведеться по сьогоднішній день. Попри це, зацікавленість у відпочинку в готелі Poseidon висловило близько 150 тисяч осіб, яких не злякав досить високий цінник цього заходу. Адже за тиждень перебування відпочиваючим доведеться викласти, ні багато і не мало, а цілих 14 тисяч доларів.

Згідно з наявною інформацією кілька людей висловили бажання придбати ще один продукт компанії US Submarine Structures – житловий підводний будинок, що має назву H2OME. Цей будинок представляє собою кругле підводне приміщення, площею 335 квадратних метрів, розділений на кілька окремих кімнат.

Всі приміщення можуть перебувати на глибині до 18 метрів, а мешканці цього будинку потрапляють в нього з поверхні за допомогою ліфта або гвинтових сходів. Планується, що будинок H2OME розташовуватиметься недалеко від лінії узбережжя, тому він з’єднується з узбережжям електричним кабелем, лініями комунікацій і трубопроводами для прісної води і каналізації.

Одним з головних переваг проживання під водою компанія US Submarine Structures вважає більш-менш стабільні умови підводного навколишнього середовища. Відсутність різких перепадів температури за межами будинку H2OME дозволить витрачати на обігрів або кондиціонування приміщень суттєво меншу кількість енергії, ніж витрачається в звичайних будинках, які схильні до впливу вітру, різких зимових холодів або літньої спеки.

Ще однією перевагою є можливість створення навколо будинку H2OME неймовірного підводного ландшафту, в який можуть входити коралові сади, і зарості підводних рослин, заселені численними морськими тваринами і безхребетними організмами.

Але, за всі ці принади підводного проживання доведеться заплатити досить значну суму грошей. Початкова вартість найбільш бюджетного варіанту будинку H2OME становить 10 мільйонів доларів і вона може змінюватися тільки в сторону збільшення в міру збільшення комфортабельності підводного житла і оснащення його додатковими зручностями.

Коментарі

  1. remix2903 14/10/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 14/10/2014 Відповісти
      • remix2903 15/10/2014 Відповісти
  2. Gxost 15/10/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *