Генетично-модифіковані банани рятуватимуть людські життя

Австралійські генетики з Технологічного університету Квінсленда (QUT) створили особливий сорт бананів, який здатний покращити життя мільйонів людей в Африці. Проект спонсорується фондом Білла і Мелінди Гейтс, а його ціль – до 2024 року почати вирощувати в Уганді спеціальні сорти бананів, збагачені альфа і бета-каротином. Модифіковані фрукти вже відправлені в США, де їх протягом шести тижнів будуть випробувати на здатність піднімати рівень вітамінів в організмі людини.

Генетично-модифіковані банани

Неочищений генетично-модифікований банан нічим не відрізняється від звичайного, проте його м’якоть має більш помаранчевий колір. «Наука може допомогти, збагачуючи профільні культури провітамінами А, тим самим забезпечуючи населення бідних країн їжею з високою поживною цінністю», – розповідає керівник проекту професор Джеймс Дейл.

За його словами, у високогірній і Східній Африці райський банан (cooking banana) є основним продуктом харчування, але містить мало поживних мікроелементів, особливо заліза і вітаміну А. Дефіцит останнього має важкі наслідки для місцевого населення. У світі через наслідки нестачі вітаміну А в раціоні щорічно помирає близько 650-700 тисяч людей, ще я мінімум 300 тисяч сліпне.

Дослідники вірять, що збагачення продуктів поживними речовинами допоможе покращити ситуацію. За словами професора Дейла, після того, як генетично-модифіковані банани будуть схвалені для комерційного вирощування в Уганді, область застосування технології може бути розширена. Поліпшені культури можуть з’явитися в Руанді, Демократичній Республіці Конго, Кенії і Танзанії.

Першоджерело

Коментарі

  1. Гість 19/06/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 20/06/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *