ISEGS: найпотужніша сонячна теплова електростанція у світі

SciTech почав своє існування лишень місяць назад, а тому новину про відкриття найпотужнішої сонячної теплової електростанції Solar Energy Generating Systems ми не публікували. Однак не розповісти нашим читачам про цей відносно новий тип електростанцій, які дають екологічно чисту електроенергію, було б чи не злочином. Тож приступимо до розповіді.

Електростанція Ivanpah Solar Electric Generating System

У лютому 2014 року була запущена електростанція Ivanpah Solar Electric Generating System (ISEGS), яка стала найпотужнішою серед теплових сонячних електростанцій. ISEGS має потужність 392 МВт, що на 38 МВт більше, ніж генерував попередній рекордсмен в цьому класі – електростанція Solar Energy Generating Systems (354 МВт).

Ivanpah Solar Electric Generating System розташована в пустелі Мохаве, за 64 кілометри на північний-захід від міста Лас-Вегас. За прогнозами в рік електростанція вироблятиме близько 1 079 232 МВт⋅год електроенергії.

Електростанція Ivanpah Solar Electric Generating System

Відмітимо, що Ivanpah Solar Electric Generating System представляє собою комплекс із трьох електростанцій, розташованих на площі 1600 гектара. Дві станції мають потужність 133 МВт, і одна – 126 МВт. В сумі це дає 392 МВт.

Кожна електростанція складається з 140-метрової вежі і розташованих кругом неї геліостатів. Всього на території комплексу встановлено 173 500 геліостатів, кожен з яких складається з двох дзеркал загальною площею 15 м2.

Вежа Ivanpah Solar Electric Generating System

Розташовані кругом веж дзеркала фокусують сонячні промені на теплоприймачі , розташованому у верхній частині вежі. Всередині теплоприймача відбувається утворення водяної пари, яка потім подається на парові турбіни, котрі виробляють електроенергію.

Проект ISEGS належить трьом компаніям – NRG Energy, BrightSource Energy і Google. Його будівництво обійшлося в 2,2 мільярда доларів, 1,6 мільярда яких у вигляді кредиту було отримано від Міністерства енергетики США. Останній факт тільки підтверджує серйозність планів американської влади, яка планує до 2020 року отримувати з відновлювальних джерел третину всієї енергії, яка споживається країною.

Також нагадаємо, що скоро в США побудують енергетичну вежу Solar Wind Energy Tower, а Японці випробовують стінні сонячні панелі та мріють побудувати орбітальну сонячну електростанцію.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *