Kalpana One: концепт реалістичної космічної станції майбутнього

Кожен любитель наукової фантастики неодноразово бачив найрізноманітніші станції і космічні міста у фантастичних фільмах. Однак більшість із них є досить не реалістичними, принаймні з точки зору сучасної науки. Брайан Верстіг з компанії Spacehabs на основі реальних наукових принципів розробив концепт космічної станції, яка одного разу дісно може бути побудована. Назва цієї станції-міста Kalpana One.

Kalpana model

“Космічна станція Kalpana One Space Settlement є результатом досліджень цілком реальних лімітів структури і форм величезних космічних поселень. Починаючи з кінця 60-х років і аж до 80-х років минулого століття людство ввібрало в себе уявлення про ті форми і розміри можливих космічних станцій майбутнього, які показувалися весь цей час в науково-фантастичних фільмах і на різних картинках. Проте багато які з цих форм мали деякі конструктивні недоліки, в результаті яких в реальності такі споруди страждали б від недостатньої стабільності під час обертання в умовах космосу. Інші форми недостатньо ефективно використали співвідношення структурної і захисної маси для створення населених областей”, – розповідає Верстіг.

“При пошуку тієї форми, яка дозволила б створити в умовах дії перевантажень живу і населену область і мала необхідну захисну масу, було встановлено, що довгаста форма станції стане самим відповідним вибором. Зважаючи на величезні розміри і дизайн такої станції, знадобиться зовсім небагато зусиль і коригувань, щоб уникати її коливань”.

“З тим же радіусом 250 метрів і глибиною в 325 метрів, станція здійснюватиме два повні оберти навколо себе в хвилину і створювати відчуття того, що людина, знаходячись в ній, переживатиме те почуття, начебто вона знаходився в умовах земної гравітації. А це дуже важливий аспект, оскільки гравітація дозволить нам жити довше в умовах космосу, адже наші кістки і м’язи розвиватимуться так само, як вони розвивалися б на Землі. Оскільки подібні станції в майбутньому можуть стати постійним житлом для людей, то дуже важливо створити на них умови, максимально близькі до умов на нашій планеті. Зробити так, щоб люди могли на ній не лише працювати, але і відпочивати. І відпочивати з дослідженнями”.

“І хоча фізика удару або кидання, скажімо, м’яча дуже відрізнятиметься в такому середовищі від земної, на станції безперечно пропонуватимуться найрізноманітніші спортивні (і не лише) заняття і розваги”.

Брайан Верстіг є концептуальним дизайнером і зосереджений на роботі майбутніх технологій і космічних досліджень. Він працював з багатьма приватними космічними компаніями, а також друкованими виданнями, яким демонстрував концепти того, що людство використовуватиме в майбутньому для підкорення космосу. Проект Kalpana One якраз є одним з таких концептів.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *