Проект орбітальної сонячної електростанції від японців

Основна концепція орбітальної сонячної ферми, яка може задовольнити частину енергетичних потреб людства, припускає створення гігантської фотоелектричної платформи на орбіті Землі. Ця платформа буде використовуватися для збору сонячної енергії з її подальшим передаванням через мікрохвилі на приймальні станції, що розташуються на поверхні планети. Там же енергія буде перетворюватися в електрику.

Орбітальна космічна сонячна електростанція

Для реалізації такого проекту японське аерокосмічне агентство розробило досить непросту схему. Згідно дорожньої карти, складеної японськими спеціалістами, планується до 2030-тих років створити комерційну систему, яка складатиметься з серії наземних і орбітальних станцій загальною потужністю 1 гігават. Це приблизно стільки енергії, скільки виробляє стандартна атомна електростанція.

Проект був представлений в журналі IEEE Spectrum. Він передбачає будівництво (в Японії) штучного острова діаметром 3 кілометри, на якому буде розгорнута гіганська мережа із п’яти мільярдів крихітних антен, необхідних для перетворення радіохвиль надвисоких частот в електроенергію.

Проект космічної сонячної електростанції

На острові буде підстанція, яка використовуватиметься для передачі електроенергії по підводному кабелю в Токіо на підтримку індустріальної зони і міських кварталів. Космічна електростанція розміститься ж на висоті 36 тисяч кілометрів над поверхнею Землі, тобто на геостаціонарні орбіті.

Проект орбітальної сонячної електростанції

Експерти не заперечують – “це буде важко і дорого”, але відмічають, що результат цього вартий. І не тільки з економічної точки зору: вся історія людства показує, що поява кожного нового джерела енергії, починаючи з деревини, продовжуючи вугіллям, нафтою, газом і закінчуючи атомною енергетикою, робить своєрідну революцію.

Якщо людство освоїть збір сонячної енергії в космосі, то електростанції на орбіті забезпечать практично безкінечну енергію, що покладе кінець конфліктам через боротьбу за енергоресурси Землі. Розміщення все більшої кількості обладнання в космосі зародить розвиток мирної цивілізації, яка процвітатиме і за межами Землі.

Нехай зараз це все і звучить трохи фантастично, але розвиток науки і технологій показує зворотнє. Ми недавно писали про випробування багаторазової ракети F9R від SpaceX, яка в разі успіху проекту суттєво здешевить вивід вантажів на орбіту. А це, в свою чергу, зменшить вартість побудови там сонячної електростанції. Тож будемо оптимістами в цій справі!

Коментарі

 1. Микола 13/05/2014 Відповісти
  • Віктор Хільчук 13/05/2014 Відповісти
  • ML 14/05/2014 Відповісти
   • Віктор Хільчук 14/05/2014 Відповісти
    • Роман 15/05/2014 Відповісти
     • Віктор Хільчук 15/05/2014
   • Роман 15/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 15/05/2014 Відповісти
     • Роман 30/05/2014
     • Роман 30/05/2014
     • Віктор Хільчук 30/05/2014
    • ML 15/05/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *