Крок вперед: Wi-Fi досяг швидкості 10 гігабіт в секунду

Розвиток науки і технологій не стоїть на місці і ледь не щоденно вчені діляться зі світом своїми винаходами та досягненнями. Не стали приховувати своє досягнення і спеціалісти компанії Huawei, – в одній зі своїх лабораторій вони добилися передачі даних через бездротову мережу промислового стандарту Wi-Fi зі швидкістю 10 гігабіт в секунду.

Wi-Fi досяг швидкості 10 гігабіт в секунду
Спеціалісти компанії Huawei розробили технологію наступного покоління WiFi зі швидкістю передачі даних 10 Гбіт в секунду (зображення: Shutterstock).

Роботу над технологією Wi-Fi наступного покоління вчені з Huawei почали ще в 2010 році. Дослідження, що проводилися в лабораторіях компанії, були напрямлені на збільшення швидкостей передачі даних з допомогою ліквідування “вузьких місць” класичного “Вай-Фай” шляхом розширення основної смуги робочих частот і складної математичної обробки сигналів, які приймаються.

Згідно оприлюдненої інформації, десятикратному збільшенню швидкості передачі даних сприяло використання інноваційних технологій, таких як, MIMO-OFDA (multiple inputs and multiple outputs), інтелектуального управління і оптимізації спектру сигналу, ефективної корекції інтерференції, що дозволило зменшити рівень перешкод на частотах роботи Wi-Fi, і гібридного доступу, що дозволяє на додаток до Wi-Fi використання інших типів безпровідного зв’язку, таких як 3G.

Дослідний зразок точки доступу Wi-Fi, в якому були зібрані усі вищезгадані технології, виявився здатний забезпечити швидкість передачі даних в 10.53 гігабіта в секунду на робочій частоті 5 ГГц. І, попри те, що це устаткування існує у вигляді дослідного зразка, а його випробування проводилися в лабораторних умовах, воно забезпечує вдесятеро більшу швидкість, ніж будь-яке інше існуюче на сьогодні устаткування стандарту Wi-Fi.

Нині кількість смартфонів і планшетних комп’ютерів, що неухильно збільшується, диктує необхідність збільшення значення швидкості безпровідної передачі даних. З цієї точки зору технологія Wi-Fi наступного покоління може стати вирішенням проблеми “вузького місця” традиційного Wi-Fi, що особливо важливо у разі надання вільного доступу в місцях скупчення людей, таких, як офіси, аеропорти, стадіони, торгові центри, кафе і ресторани.

Згідно з планами компанії Huawei розроблена ними технологія надшвидкісного Wi-Fi стане доступна, починаючи з 2018 року. Час, що залишився до цього моменту, буде згаяний на розробку і узгодження нових стандартів, а також на розробку, підготовку виробництва і початок випуску наборів мікросхем, які підтримують новий стандарт.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *