Літій-іонні акумулятори заряджатимуться швидше і служитимуть довше

У Наньянському технологічному університеті (Сінгапур) розробляється батарея, яка відрізняється швидкою зарядкою і прослужить більше 20 років. Нова батарея заряджається на 70% всього за дві хвилини, а по терміну служби вона перевершує існуючі літій-іонні акумулятори, пропонуючи 10 000 циклів перезаряджень. Для порівняння: літій-іонні батареї, які на сьогодні використовуються в мобільних телефонах, планшетах, в електричних транспортних засобах, витримують близько 500 циклів перезаряджень. У випадку з портативною електронікою для повної зарядки акумулятора може знадобитися до двох годин часу.

Розробники ефективної батареї
Розробники ефективної батареї (зверху за годинниковою стрілкою): доцент Чень Сяодун, науковий співробітник Тан Юксін, аспірант Ден Жіян (фото: Наньянського технологічний університет).

В новій батареї, створюваної сінгапурськими фахівцями, графіт, який традиційно використовується для виготовлення анода, замінений новим матеріалом – гелем з діоксиду титану. Діоксид титану – поширене, дешеве і безпечне з’єднання, що міститься в ґрунті. Воно широко використовується як харчова добавка або, приміром, в якості компонента сонцезахисних лосьйонів.

У своєму природному стані діоксид титану – сферичної форми, однак сінгапурські вчені знайшли спосіб перетворити його на крихітні нанотрубки, які в тисячу разів тонші діаметра людської волосини. Таке перетворення прискорює хімічні реакції, що відбуваються в батареї, і забезпечує надшвидку зарядку.

На сьогодні ця технологія запатентована, наступним етапом роботи сінгапурських розробників стане виготовлення повномасштабного прототипу батареї, який довів би правильність їх концепції. Між тим технологія вже привернула інтерес з боку промисловості. Очікується, що «покращенні» батареї вийдуть на ринок вже протягом найближчих двох років і будуть особливо затребуваними виробниками електричних транспортних засобів.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *