Mars One: в 2018 році на Марс відправиться наукове обладнання

Бурхливий розвиток вже всім відомого проекту Mars One продовжується. На офіційному сайті проекту з’явилася нова інформація про плани організації. Стало відомо, що в 2018 році планується відправити на Марс безпілотний космічний корабель з науковим обладнанням. Всього буде підготовлено сім контейнерів з корисним вантажем.

Mars One - наукове обладнання

Чотири з них будуть нести наукове обладнання, яке потрібне для проведення експериментів і демонстрації технологій, необхідних для успішного постійного перебування людей на Марсі. Це, наприклад, обладнання котре дозволить робити забір ґрунту і видобуток з нього води, тонкоплівкові батареї для видобутку сонячної енергії, а також система камер, яка повинна забезпечити трансляцію відео на Землю.

Ще два відсіки призначені для доставки комерційних вантажів – різні компанії зможуть відправити на Марс власне обладнання для проведення необхідних їм наукових експериментів чи вирішення маркетингових завдань. Кошти, отримані від доставки цих комерційних вантажів, підуть на фінансування проекту.

Сьомий контейнер зарезервований для переможця конкурсу серед університетів. ВНЗ можуть відправляти свої пропозиції щодо проведення наукових експериментів, демонстрації технологій чи реалізації інших ідей на поверхні Марсу. Потім серед всіх пропозицій члени спільноти Mars One виберуть переможця, який і заповнить своїм обладнанням останній контейнер.

Нагадаємо, що Mars One – це проект, який передбачає створення на Марсі постійного поселення людей. За планами проекту перша група колонізаторів повинна відправитися на червону планету вже в 2024 році, а прибути туди в 2025 році. Повернення людей на Землю не передбачається, тобто для колонізаторів Марс повинен буде стати новим домом.

Першоджерело

Коментарі

  1. Olha 07/07/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 07/07/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *