Марсохід Opportunity встановив новий рекорд

Минулі вихідні порадували землян «космічними рекордами»: марсохід Opportunity встановив новий рекорд Сонячної системи. Не рахуючи того, що апарат працює на поверхні Марсу вже більше десяти років, Opportunity ще й зумів подолати величезну для планетоходів відстань – 40 кілометрів. Таким чином він обігнав попереднього володаря цього рекорду – радянського апарату «Луноход-2», який подолав на поверхні Місяця відстань в 39 кілометрів.

Маршрут подорожі марсоходу Opportunity по «Червоні планеті».
Маршрут подорожі марсоходу Opportunity по «Червоні планеті».

“Місія Лунохода-2 була здійснена в той період часу, який можна назвати першим Золотим Століттям дослідження інших планет і космічних тіл, який припав на 60-і і 70-і роки минулого століття” – розповідає Стів Скваерс (Steve Squyres), вчений з Корнуельського університету і член наукової групи місії Opportunity, – “А зараз ми, безумовно, знаходимося в другому Золотому Столітті”.

Нагадаємо нашим читачам, що марсохід Opportunity і його близнюк Spirit спочатку не розраховувалися на таке тривале перебування на Марсі і на подолання великої відстані по складній поверхні Червоної Планети. Згідно з первинними планами тривалість їх місії повинна була скласти всього 90 днів, впродовж яких апарати мали пройти по поверхні відстань біля одного кілометра.

Марсохід Opportunity
Марсохід Opportunity (подання художника).

Члени наукової групи місії Opportunity плекають надію, що марсоходу вдасться дістатися до місця під назвою «Marathan Valley», яке знаходиться на видаленні 1.93 кілометра (1.2 милі) від його поточного місця розташування. Зображення цього місця, отримані за допомогою марсіанських орбітальних апаратів, показують, що в цьому районі знаходяться виходи на поверхню глиняних відкладень, що є ознакою наявності води на поверхні у минулому.

І на закінчення слід нагадати нашим читачам, що зараз на поверхні Марса знаходяться два працездатні дослідницькі апарати. Другим апаратом є досить відомий марсохід наступного покоління Curiosity, котрий здійснив посадку 6 серпня 2012 року в районі кратера Гейла і займається пошуками місць, де можуть знаходитися сліди мікробіологічного життя, яке існувало на поверхні у минулому Червоної Планети.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *