Міні-шатл X-37B: понад 500 днів на орбіті

Минулої п’ятниці роботизований мініатюрний космічний шатл X-37B відмітив свою 500-ту добу перебування на орбіті. Секретність нікуди не зникала – ні слова про місію корабля, ні слова про те, де і коли він приземлиться.

Boeing X-37B

X-37B – це один з двох космічних кораблів, що входять в склад програми Orbital Test Vehicle (OTV), яку проводять американські ВПС. Він стартував на борту ракети “Атлас-5” з мису Канаверал 11 грудня 2012 року.

П’ятсот днів по тому шатл все ще перебуває на орбіті, б’ючи ти самим рекорд 244-добового польоту попереднього X-37B. ВПС не охоче відповідали на прохання прокоментувати рекордну позначку, а також не повідомили, як довго OTV-3 буде залишатися в космосі. Нагадаємо, раніше американці повідомляли, що використовують ці експериментальні космічні кораблі для перевірки технологій, але на цьому деталі польотів закінчувалися.

Відмітимо, що рекордсмен не вперше виходить в космос: три роки назад він вже здійснював майже восьми-місячний політ на орбіті. Після нього в космос злітав другий зразок X-37B, а після другого – перший. Таким чином, доки один апарат “випробовує нові технології” на орбіті Землі, інший на поверхні в одному з ангарів ВПС готується змінити його “чергування”.

Також на днях стало відомо, що до моменту повернення шатла у програми може бути нова база. В даний момент Boeing працює над переобладнанням законсервованого ангару по роботі з космічними шатлами в Космічному центрі Кенеді, аби можна було відремонтувати 10-метровий X-37B у Флориді. Попередні рази апарати злітали з Флориди, але приземлялись і ремонтувались на авіабазі Ванденберг в Каліфорнії.

В офіційній заяві Boeing повідомила, що ангар по ремонту шатлів “дозволить ВПС США ефективно посадити, відновити, відремонтувати і повторно запустити” космічний корабель. Ангар, який готується для програми X-37B, був вакантний з моменту повернення шатла “Атлантіс” після останнього польоту в липні 2011 року.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *