Містами Китаю курсуватимуть незвичайні автобуси Straddle

Китайська компанія Transit Explore Bus будує перший повномасштабний прототип досить незвичайного автобуса під назвою Straddle. Незвичайності йому надає особлива конструкція, завдяки якій під цим транспортним засобом зможуть проїздити невисокі автомобілі чи мотоцикли. Якщо все піде за планом, то вже в кінці літа новий автобус курсуватиме дорогами міста Чангжоу.

Незвичайний автобус Straddle

Новий автобус буде випускатися в декількох варіантах, найбільший з яких зможе перевозити до 1200 пасажирів. Таке велике число більш типове для метро, але аж ніяк для звичайного автобуса. Хоча Straddle має дещо спільне з першим – він теж курсуватиме лише по фіксованому маршруту, оскільки може рухатися лише по спеціальній дорозі. У випадку Чангжоу це буде кільцева дорога без різких поворотів.

Розміри автобуса вражають – ширина Straddle відповідає ширині двох смуг руху, а висота складає від чотирьох до 4.5 метрів. Останні показники дозволяють нижчим транспортним засобам (висотою до 2 метрів) без перешкод проїздити під автобусом коли той стоїть на зупинці і навіть коли рухається. Такий підхід дозволить запобігти утворенням заторів під час висадки пасажирів на зупинках.

На відео вище можна побачити зменшену копію цього транспортного засобу, яка курсує по настільки ж зменшеному місті. Цей макет нещодавно був продемонстрований на China Beijing International High-Tech Expo. На макеті зменшена копія рухається досить повільно, але повномасштабна версія зможе пересуватися вулицями міста зі швидкістю в 60 кілометрів за годину. Завдяки цьому один Straddle зможе замінити до 40 звичайних автобусів, принаймні по об’єму перевезень пасажирів.

За запевненнями розробників, пасажири цього транспортного засобу будуть переживати відчуття, схожі з відчуттями під час поїздки на традиційному англійському двоповерховому автобусі. Однак замість звичайних зупинок і спускання з другого поверху в самому автобусі, пасажири Straddle будуть виходити на спеціальну станцію з піднятою платформою.

Як і все нове і високотехнологічне, Straddle рухатиметься на електричній енергії. На зупинках автобус запасатиме енергію в суперконденсатори через спеціальні контактні струмопроводи, встановлені в районі станції. Також даний транспорт може похвалитися різноманітними засобами безпеки, серед яких є навіть спеціальна евакуаційна система, схожа до тих, що встановлюються на літаках. Принцип її роботи можна побачити на відео вище.

Розробники Straddle підрахували, що використання одного такого транспортного засобу замість традиційних автобусів дозволить економити до 860 тон пального в рік. Це в свою чергу зменшить викиди вуглекислого газу на 2640 тон, що позитивно вплине не екологічну обстановку у великих містах.

Незвичайний автобус Straddle скоро курсуватиме вулицями китайських міст

Вартість проекту нової транспортної системи становить близько 75 мільйонів доларів. У цю суму входить сам автобус і спеціалізована дорого довжиною в 40 кілометрів. Для порівняння – будівництво лінії метро такої ж довжини коштує у десятеро разів більше. За підрахунками компанії Transit Explore Bus, за рік можна прокладати близько 185 кілометрів дороги для Straddle. У разі успішних випробувань тестового зразка, нова система буде побудована і в інших містах Китаю.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *