Модифіковані мікроби роблять з трави дешеве біопаливо

Вчені з університету Джорджії представили технологію безпосереднього перетворення сирої біомаси в біопаливо з допомогою генетично-модифікованої бактерії Caldicellulosiruptor bescii.

Джанет Уестфелінг з Джорджійского університету
Джанет Уестфелінг з Джорджійского університету (фото University of Georgia).

Попередні технології припускали попереднє оброблення біосировини (руйнування клітинних стінок) перед перетворенням в етанол. Такий процес в два етапи досі робив видобуток біопалива з трави і бур’янів економічно нерентабельним.

Після двох з половиною років досліджень група вчених на чолі з Уестфелінг розробили метод генетичного маніпулювання поведінкою бактерії Caldicellulosiruptor bescii. Дослідникам вдалося ввести в її організм гени іншої анаеробної бактерії, яка виробляє етанол.

В результаті вони модифікували організм так, щоб мікроб руйнував необроблену біосировину і виробляв з неї етанол. Тобто, по суті, тепер можна взяти звичайну траву, подрібнити її, додати дешеву, трохи солонувату рідину, і на виході отримати етанол. Розроблена технології є першим кроком до економічно вигідного промислового виробництва етанолу.

Першоджерело

Коментарі

  1. Gxost 06/06/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 08/06/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *