На орбіту виведено супутник розроблений українськими студентами

dnepr
Запуск ракетоносія “Днепр”

19 червня на навколоземну космічну орбіту виведено перший український наносупутник “PolyITAN-1”, який було розроблено студентами та викладачами Київського Політехнічного Інституту. Цей супутник, а разом з ним ще 32 інших, які були створені в 17 країнах світу, були запущені за допомогою українського ракетоносія “Днепр” з пускової бази «Ясний» (Росія).

Запущений супутник відноситься до класу наносупутників типу “Сubesat”, який має масу приблизно 1 кг і розміри 10х10х10 см. Він складається з чотирьох модулів: модуля енергозабезпечення, модуля радіолінії, модуля управління і модуля корисного навантаження.

Наносупутник «PolyITAN-1» розроблений колективом науковців, інженерів, аспірантів і студентів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем КПІ під керівництвом Бориса Рассамакіна.

Типові розміри наносупутника: 10х10х10 см
Типові розміри наносупутника – 10х10х10 см. Вага – 1 кг.

Унікальність українського наносупутника в тому, що усі його підсистеми були повністю розроблені фахівцями КПІ. Усі європейські університети купують готові системи для створення наносупутників й просто збирають їх до купи. КПІ ж від самого початку поставив собі за мету самостійно розробити усі підсистеми. Модулі, розроблені при створенні цього апарату, можуть бути використані для цілої серії інших супутників. Як стверджує керівник проекту Борис Рассамакін:

Можна купити готові запчастини і просто зібрати, але це не зіграє ніякої ролі у виховуванні спеціаліста.

Наносупутник PolyITAN-1 зможе пробути на орбіті 650-710 км кілька років. Він фактично виконуватиме ті ж функції, що й звичайні великі супутники: орієнтуватиметься, керуватиметься з Землі й передаватиме дані по радіоканалам.

За матеріалами НТСА КПІ  та прес-служби КПІ.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *