На Титані знайшли потенційний ключовий інгредієнт для зародження позаземного життя

Умови на Титані, найбільшому супутнику Сатурна, виглядають все більш і більш придатними для існування життя. Вчені виявили в його атмосфері речовину, яка може послужити матеріалом для будівництва клітинних мембран.

На Титані знайшли потенційний ключовий інгредієнт для зародження позаземного життя

На Землі все клітинні мембрани складаються з ліпідів, а самі клітини здебільшого з води. На найбільшому супутнику Сатурна для земних клітин умови просто жахливі. Там занадто холодно для рідкої води (середня температура на поверхні -149 °C), а моря і озера наповнені рідким метаном, в якому ліпідні мембрани, необхідні для життя на Землі, просто не змогли б розвинутися.

Однак, можливо, життя на Титані складається з інших речовин. Доктор Морін Палмер з Центру Космічних польотів Годдарда в NASA разом з колегами зафіксувала сліди акрилонітрилу в азотній атмосфері супутника. Згідно з дослідженням 2015 року, акрилонітрил особливо хороший для формування стабільних, гнучких структур, необхідних для побудови клітинних мембран.

Палмер каже, що на Титані досить акрилонітрилу, щоб сформувати 30 мільйонів клітинних мембран на кубічний сантиметр рідини в одному з найбільших морів супутника. А значить є велика ймовірність того, що мембрани могли вирости достатньо для підтримки більш складних структур, на зразок «начинки» клітини.

Густа азотна атмосфера Титана і його метанові моря – це найкраща лабораторія в Сонячній системі для дослідження можливої ​​еволюції життя, цілком далекого від того, яке існує на Землі.

«Титан – це по-справжньому приваблива мета для пошуку неймовірно дивної біохімії і кордонів біохімії як такої»

– говорить Палмер.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *