Найкраща фотографія телескопу Габбла цього тижня – галактика NGC 4485

Hubble-Views-Galaxy-NGC-4485

Ця фотографія демонструє галактику NGC 4485 у сузір’ї Гончі Пси. Дана галактика має нерегулярну структуру, але так було не завжди. Частина NGC 4485 була розтягнута іншою галактикою – NGC 4490, яка лежить за межами зображення ближче до правого нижнього кута фотографії.

Ці дві галактики утворюють галактичну пару, яка називається Arp 269. Їх взаємодія змінила зовнішній вигляд обох з них, перетворивши їх зі спіральних на нерегулярні. NGC 4485 є меншою галактикою в цій парі. Вона надає астрономам чудовий приклад для порівняння комп’ютерних моделей галактичних зіткнень із реальним світом. Фаза найбільш активної взаємодії між цими двома галактиками вже закінчилась – вони вже пройшли етап найближчого зближення і тепер розходяться в просторі. Хвіст довжиною в 24000 світлових років із яскравих зірок та вузлуватих помаранчевих згустків, який виходить з NGC 4485, – це все, що поєднує ці галактики тепер.

Більшість із зірок в цьому хвості ніколи би не існували, якби не галактичне зіткнення. Коли галактики взаємодіють між собою, газові маси водню перетікають з однієї галактики в іншу, призводячи до інтенсивного утворення зірок. Помаранчеві вузли світла на цій фотографії є прикладами таких регіонів.

Першоджерело

Коментарі

  1. Віктор Хільчук 15/05/2014 Відповісти
    • Gxost 16/05/2014 Відповісти
      • Віктор Хільчук 16/05/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *