NASA обере астероїд для висадки астронавтів

Астероїд 2011 MD (помаранчева цятка в центрі знімку), сфотографований телескопом Spitzer в лютому 2014 року
Астероїд 2011 MD (помаранчева цятка в центрі знімку), сфотографований телескопом Spitzer в лютому 2014 року

Американські астронавти приблизно через 10 років зможуть відправитись до астероїду з умовною назвою 2011 MD, діаметр якого становить 6 м, а маса – близько 100 тонн.

2011 MD – це невеликий астероїд, який три роки тому пролетів повз Землю на відстані 12 200 кілометрів. На думку фахівців NASA, або всередині 2011 MD є великі порожнечі, або астероїд насправді є купою менших тіл, які утримуються разом завдяки гравітації. Дані про астероїд були отримані за допомогою орбітального телескопу Spitzer.

Щоб здійснити пілотований політ на 2011 MD фахівці планують до 2019 року запустити космічний апарат, який накине на астероїд металеву сітку та перетягне його на сталу орбіту довкола Місяця. Очікується, що американські астронавти відправляться до астероїда в середині 2020-х років.

В NASA розглядають також інший варіант. На довколомісячну орбіту, можливо, буде доставлений не 2011 MD, а фрагмент (розміром не більше 9 метрів завдовжки) більш крупного астероїда. Наразі у списку кандидатів є дев’ять небесних тіл, однак фахівці продовжують пошук нових об’єктів. Остаточне рішення відносно цих двох варіантів буде прийнято в NASA до кінця поточного року.

Очікується, що астронавти вирушать до астероїда на новому космічному човні Orion, який розробляє компанія Lockheed Martin. Згідно попереднім оцінкам NASA астероїдний проект буде коштувати 1,25 млрд. доларів США.

В агентстві зазначають, що даний проект дозволить підготувати політ людини в далекий космос, а також забезпечити безпеку нашої планети від астероїдної загрози. Між тим, за думкою багатьох експертів, цей проект може не виправдати себе.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *