NASA відправить до Сонця космічний зонд Parker Solar Probe

NASA відправить до Сонця космічний зонд Parker Solar Probe

Американське аерокосмічне агентство NASA готує досить амбіційний проект – місію по дослідженню Сонця. Космічний апарат Parker Solar Probe стане першим в історії зондом, який потрапить в корональну область нашого світила та займеться його дослідженням.

Згідно планів NASA новий наблизиться до нашої зірки на відстань 6 мільйонів кілометрів. Там він займеться спостереженнями за тим, як енергія і тепло рухаються через сонячну корону, а також досліджуватиме поведінку сонячного вітру та енергійних сонячних частинок. Отримані результати допоможуть створювати кращий захист космічних апаратів від сонячного вітру.

На такій близькій орбіті умови будуть екстремальні, тому зонду знадобляться особливі засоби захисту. Серед них – спеціальний щит шириною 2,4 мети (називається TPS, тобто системою теплового захисту), який захищатиме частину компонентів космічного зонду від основного теплового випромінювання.

Навіть сонячні батареї будуть обладнані унікальною системою охолодження, при чому не на основі азоту чи інших холодагентів, а з використанням води.

«Ми вивчали різноманітні холодагенти, але для діапазону температур, який нам був потрібний (від 10° C до 125° C) через численні обмежень саме вода стала відмінним рішенням».

– говорить Мері Ке Локвуд, інженер систем космічних апаратів Parker Solar Probe Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса (APL)

Щоб температура кипіння води перевищила позначку в 125° C, рідина буде перебувати під тиском, а процес деіонизації позбавлятиме воду будь-яких мінералів, які могли б мати негативний вплив на роботу системи.

Хоча TPS буде нагріватися до 1370° C, система охолодження призначена для підтримки сонячних панелей на функціональному рівні при нагріванні в 182° C або нижче. Пролітаючи крізь атмосферу Сонця, панелі будуть отримувати в 25 разів більше сонячної енергії, ніж на орбіті Землі.

Використання сонячних панелей в якості джерела енергії є очевидним рішенням для зонда, який летить до Сонця. Однак виникає необхідність надійного захисту панелей від руйнування при сильному нагріванні. Тому на них додатково буде встановлений скляний екран, а також спеціальний керамічний тримач знизу кожної комірки.

Окрім іншого, складність місії потребує від Parker Solar Probe вміння автоматично зсуватися і налаштовуватися, щоб TPS знаходився в правильному положенні для захисту зонду. Адже навіть проста зміна кута нахилу сонячних панелей до Сонця вимагало б збільшити ступінь охолодження на 35%. Тому новий апарат повинен володіти автономністю, якої досі не мав жодний космічний зонд.

Запуск місії запланований на 2018 рік.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *