Насилля сформувало людське обличчя

ad_137157145Яким чином сформувалось обличчя сучасної людини в процесі еволюції? Чому форма кісток та м’язів обличчя протягом десятків тисяч років змінювалась від мавпоподібної до сьогоднішньої, людської?

Американські вчені з університету Юти (США) вважають, що обличчя наших пращурів – особливо, австралопітеків – розвивались з ціллю мінімізації травм від кулачних ударів в бійках.

В своїй новій статті дослідники представляють теорію, яка суперечить загальноприйнятій гіпотезі про еволюцію рис обличчя давніх людей задля розгризання та поїдання більш міцних продуктів.

У австралопітеків з’явились риси, які допомагали їм вдало битися, зокрема, будова їх рук вже дозволяє формувати кулаки. Таким чином ніжна структура людської руки миттєво перетворюється на ефективну зброю насилля. Якщо пропорції рук дійсно еволюціювали для поліпшення бойових якостей давніх людей, то обличчя також повинні були змінитись в бік забезпечення кращого захисту від ударів.

Справді, в кулачних боях основною мішенню для ударів є обличчя суперника. Вчені визначили, що частіше за все при бійках страждають саме ті кістки обличчя, які в процесі еволюції отримали найбільшу міцність.

Саме будова цих кісток більше всього різниться в чоловіків та жінок, причому як в сучасних людей, так і в австралопітеків. Іншими словами, структури жіночого та чоловічого облич відрізняються здебільшого через те, що чоловіки вступали в бійки значно частіше за жінок, вважають вчені.

Особливо важливий той факт, що рештки наших далеких пращурів яскраво свідчать: риси людських облич змінювались фактично паралельно з еволюцією пропорцій рук давніх людей.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *