Невидимий матеріал можна отримати за допомогою світла

Новий спосіб виготовлення метаматеріалів за допомогою наночастинок золотих волокон  та світла може бути використаний для надання предметам невидимості.

nanoparticle-strings

Плащ-невидимка може стати реальністю завдяки новому методу конструкційних матеріалів зі світлом. Ці штучні “метаматеріали” здатні зігнути світло таким чином, щоб зробити об’єкт невидимим.

Світло, яке падає на певний об’єкт, поглинається або відбивається, що й робить об’єкт видимим для людського ока. Проте метаматеріали впливають на світло так, що воно змушує об’єкт “зникнути” або ж набути іншого вигляду. За словами дослідників, ці матеріали можуть бути використані для різних цілей, від виявлення наркотиків або вибухових речовин до військової технології. Однак експериментальний матеріал спершу потрібно протестувати у невеликому масштабі, а згодом він може бути використаний для маскування великих об’єктів.

Команда дослідників з Кембриджського університету, в Англії, використала несфокусований лазерний промінь як «голку», щоб зшити разом волокна наночастинок золота у воді.

Дослідники створили волокно за допомогою циліндричних молекул, так званий кукурбітуріл як проміжок між наночастинками, щоб тримати їх у фіксованому положенні. Далі, вони повинні створити місток між частинками, щоб електрика мала змогу проходити крізь них. При створенні цього мосту дослідники зіткнулися з певними труднощами, адже неможливо просто з’єднати частинки разом, тому що вони будуть руйнуватися.

“Потрібно знайти спосіб управляти містком між наночастинками.” – говорить Вентіслав Валев, фізик з Кембріджського університету.

Для створення волокон, вони сфокусували лазер на наночастинках у їх хаотичній конфігурації. Лазерне випромінювання створило пульсацію електронів на поверхні матеріалу, що зветься плазмон. Заряджені частинки зосередили світло на атомах, поєднуючи між собою наночастинки. Дослідники використали надшвидкі лазери, щоб моментально поєднати мільярди наночастинок у волокна.

Коментарі

  1. Shaggy 05/08/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 06/08/2014 Відповісти
  2. ML 10/08/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *