Нове покриття захистить від води будь-яку поверхню

Команда вчених з Університету Бригама Янга (BYU) під керівництвом професора Джулі Крокет створила нове гідрофобне покриття (гідрофобність – властивість деяких речовин не змочуватися та відштовхувати воду), яке практично не можливо намочити. Така водонепроникна поверхня може використовуватися в будь-яких виробах, від медичних приладів до транспортних засобів і різних ґаджетів.

Крапля води на новому гідрофобному покритті

Вчені передбачають, що створене ними покриття, яке забезпечує максимальну водонепроникність матеріалу на довгий час, в майбутньому буде використовуватися навіть на кораблях та літаках.

Вода, при потраплянні на поверхню, немов м’ячик відскакує від неї. Краплі під дією штучно створеної структури збираються в кульки, поки вода повністю не піде з водонепроникної поверхні.

Також, на думку вчених, нова технологія може використовуватися для отримання більш чистої і ефективної енергії на електростанціях, які генерують енергію за рахунок спалювання вугілля чи природного газу. При використанні конденсату, який утворюється від продуктів спалювання, можна знизати витрати на виробництво. А для цього, в свою чергу, необхідні конденсатори з гідрофобною поверхнею.

Нагадаємо, що зовсім недавно компанія Nissan розробила нове автомобільне нанопокриття, яке відштовхє воду і бруд. Інноваційна технологія нанофарби з гідрофобними і олеофобними властивостями отримала назву Ultra-Ever Dry і буде використовуватися в автомобілі Nissan Note на європейському ринку.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *