Новий матеріал має схожі властивості до графену, але є більш міцним

Stronger-3D-Material-Behaves-Like-Graphene

Вчені відкрили матеріал, який володіє такими самими екстраординарними електричними властивостями, як і двовимірний графен, але має тривимірну та більш міцну структуру. Це дозволить з більшою легкістю формувати на його основі електричні пристрої, такі як швидкі транзистори, сенсори та прозорі електроди.

Графен є матеріалом, який складається з одноатомного шару вуглецю. Одна з визначних властивостей – це дивакувата поведінка його електронів: коли вони запираються атомами цього тонкого шару, то поводяться так, ніби взагалі не мають маси. Це дозволяє їм проходити крізь матерію набагато швидше ніж завжди. За відкриття графену в 2004 році була присуджена Нобелівська премія і вчені з усього світу відразу почали дослідницькі перегони з пошуку його незвичних властивостей та можливих застосувань.

Одним з таких завдань був пошук подібного до графену матеріалу, який би володів тривимірною структурою і був би більш придатним для створення конкретних пристроїв. Матеріал, про який йде мова в цьому дослідження, –  діарсенид трикадмія – вивчався трьома незалежними групами, одна з яких включала дослідників з університету Окфорду, лабораторії SLAC, Стенфорду та національної лабораторії Лоренца в Берклі (дві інші міжнародні групи дослідників представляють університет Прінстону, США та Дрездену, Німеччина). Їх результати опубліковані в журналі Nature Materials. Як стверджує Юлін Чен з Оксфорду, який очолював дослідження:

Зараз все більше і більше людей усвідомлюють науковий та технологічний потенціал цього матеріалу. Цей інтерес призведе до швидкого прогресу в галузі, включаючи дослідження використання матеріалу в функціональних пристроях та пошук інших подібних матеріалів.

Робота  групи заснована на попередньому вивченні бісмутату натрія, який також повторює властивості графену, але перетворюється на порох на відкритому повітрі. Обидва матеріали були передбачені теоретичними фізиками з Китайської академії наук, які припустили, що діарсенид трикадмія, який використовувався в сенсорах та детекторах, буде демонструвати ті самі властивості, але в більш стійкій формі.

Ми вважаємо що група цих матеріалів може бути гарним кандидатом для повсякденного використання. Тож ми працюємо разом із теоретиками аби знайти ще кращі матеріали. На додачу ми можемо використовувати їх як платформу для створення та дослідження ще більш екзотичних властивостей матерії. Коли ви відкриваєте одні двері, то бачите, що за ними знаходиться багато інших.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *