Новий Raspberry Pi 2: набагато потужніший і вже в Україні

Цього ж числа минулого місяця стартували продажі нового Raspberry Pi 2. Вихід попередньої моделі наробив шуму, адже всього за 35 доларів британська компанія пропонувала практично «повноцінний ПК на одній платі». Правда характеристики його не надто вражали, але їх було достатньо для набуття цим пристроєм такої популярності, що прогнозовані продажі були в рази перевершені – майже 5 мільйонів екземплярів за три роки. Друга ж версія Raspberry Pi вийшла ж настільки вдалішою, що шанси побити рекорди попередньої здаються неминучими.

Raspberry Pi 2
Ось він, «4-ядерний комп’ютер на одній платі» Raspberry Pi 2.

Своїм зовнішнім виглядом модель Raspberry Pi 2 дуже нагадує оновлену версію B+, представлену минулим літом. Ще тоді кількість USB-портів зросла до чотирьох, кількість входів/виходів загального призначення (GPIO) збільшилася на 14 штук, а великий слот для карт пам’яті формату SD був замінений на сучасніший microSD. Однак модель B+ працювала все на тому ж одноядерному процесорі з частотою 700 МГц і мала досить малий об’єм оперативної пам’яті – всього 256/512 МБ.

Нова ж модель на фоні попередньої виглядає «проривом»: маємо 4-ядерний процесор Cortex-A7 з тактовою частотою 900 МГц та 1 Гб оперативної пам’яті (LPDDR2 SDRAM). Графічний процесор лишився тим же – Broadcom VideoCore IV (працює на частоті 250 МГц, підтримує OpenGL ES 2.0, кодеки MPEG-2, h.264/MPEG-4 AVC і VC-1 в режимі до 1080p@30 FPS). Такі характеристики дозволяють на комп’ютері розміром з пластикову картку (85,6×56,5 мм) запускати не тільки спеціалізовані операційні системи на зразок Raspbian чи Pidora, а й більш вимогливі до ресурсів дистрибутиви з підтримкою архітектури ARM.

Raspberry Pi 2 — 4 порти USB 2.0 і порт Ethernet 10/100.
Raspberry Pi 2 — 4 порти USB 2.0 і порт Ethernet 10/100.

Однопотокові тести показали приріст продуктивності у Rapsberry Pi 2 приблизно в півтора рази порівняно з першою версією mod B+1. Багатопотокові пакети Sunspider виконуються ж вчетверо швидше, а в тестах NEON з використанням оптимізованих для багатопотоковості відеокодеків досягається двадцятикратне прискорення. Середній приріст продуктивності Rapsberry Pi 2 вказується як шестиразовий. Неймовірно, враховуючи, що ціна лишилася попередньою!

Якщо висловитися з практичної точки зору, то новий Rapsberry Pi 2 може замінити простий офісний комп’ютер, адже він легко впорається із запуском офісних програм на зразок LibreOffice. Перша ж модель в основному використовувалася для навчання програмуванню, створення простих роботів, саморобних систем керування «розумним будинком», в якості медіацентру і інших, не надто ресурсоємних цілях.

Не змінилися в Rapsberry Pi ні спосіб живлення – які раніше через micro-USB роз’єм, ні принцип роботи ОС – вона завантажується з флешки, туди ж і зберігаються дані. Вбудованої пам’яті пристрій все так саме не має. Серед інших змін можна зазначити ще значення сили струму – як і раніше це 800 мА, але тепер цей показник може збільшуватися до 1200 мА при використанні більш потужного адаптера (рекомендований з маркуванням 2A). Споживана потужність самої плати не перевищує шести ват, що дозволяє використовувати тільки пасивне охолодження.

Хоча початкова вартість Raspberry Pi 2 mod. B v.1.1. складає лише 35 доларів, кінцевому споживачу доведеться заплатити більше – близько 60 доларів з урахуванням націнок продавців і вартості доставки. Очікується, що ціна трохи знизиться по мірі збільшення об’ємів випуску. До речі, купити Raspberry Pi 2 можна вже і в Україні, ціна – 1760 гривень.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *