Panasonic розробила “термоелектричні труби”

Зовсім недавно ми писали про початок випробувань в Японії нових стінних сонячних панелей, які планується встановлювати на хмарочосах та інших будівлях для підвищення їх енергетичної самодостатності. І тепер знову “енергетичні новини” з країни висхідного сонця: компанія Panasonic повідомила про завершення попередніх випробувань нових термоелектричних генераторів, виготовлених у вигляді теплообмінних труб.

Термоелектричні генератори Panasonic

Зібрані в ході випробувань дані показали, що такі труби здатні виробляти 820 Ват електроенергії з одного кубометра води при різниці температур в 96 °C. Цей показник значно перевищує аналогічний у більшості подібних термогенераторів інших видів, а також в четверо перевищує середню ефективність перетворення сонячної енергії в електричну.

Трубо-подібний термоелектричний перетворювач складається з шару термоелектричного матеріалу на основі сплаву телуру і вісмуту, поміщеного між металевими шарами. Металеві шари необхідні для забезпечення конструкції необхідної міцності і можливості витримувати без деформації вплив високих температур.

Випробування проходили на заводі з переробки відходів Tohokubu Clean Center (розташований неподалік Кіото), в рамках проекту японської Організації з розробки нових промислових і енергетичних технологій (New Energy and Industrial Technology Development Organization, NEDO). Для отримання електроенергії за допомогою термоелектричних труб довелося лишень замінити гарячі труби теплообмінників модулями, які містили по десять тонших трубок. 

При наявні різниці температур в 91 градус і при постійному потоці гарячої води кожна трубка виробляла 246 Ват електроенергії, що на 10% більше, ніж попередні аналогічні вироби компанії Panasonic. При випробуваннях система успішно пропрацювала більше тижня, не демонструючи навіть найменшого рівня деградації термоелектричних генераторів.

Подальші випробування будуть продовжуватися на тому ж заводі, при цьому будуть проводитися роботи по збільшенню всієї ефективності системи перетворення теплової енергії в електричну. Крім того, спеціалісти компанії Panasonic вже почали розробку конструкції модулів термоелектричних генераторів, які мають стандартизовані розміри і вузли підключення. Завдяки цьому такі термогенератори можна буде швидко встановлювати замість звичайних теплообмінних агрегатів на різних підприємствах.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *