Перша в світі імплантація надрукованого хребця

Надрукований на 3D-принтері хребцевий імплантат
Надрукований на 3D-принтері хребцевий імплантат

Китайські хірурги вперше вдало провели операцію з імплантації хребця, який було надруковано на 3D-принтері. Пацієнтом був 12-річний хлопець із раком кісток. Лікарі стверджують, що це перша в історії подібна операція.

Хлопець потрапив до лікарні після того, як під час гри в футбол він вдарив м’яча головою та пошкодив свою шию. Пізніше лікарі підтвердили, що він має пухлину. До проведення операції пацієнт знаходився в ортопедичному відділенні більше двох місяців і міг знаходитись у вертикальному положенні не більше кількох хвилин.

Протягом операції, яка тривала п’ять годин, лікарі спочатку видалили пухлину, яка знаходилась в другому шийному хребці хлопця, і замінили її імплантатом. Зазвичай в такому випадку хребець замінюють порожнистою трубкою з титану. Але за цією технологією голова пацієнта повинна бути зафіксована після операції за допомогою шунтів.

Зліва направо: модель хребта, модель хребта із традиційною імплантованою трубкою, модель хребта із надрукованим імплантатом хребця
Зліва направо: модель хребта, модель хребта із традиційною імплантованою трубкою, модель хребта із надрукованим імплантатом хребця

Завдяки технології тривимірного друку можна повністю відтворити форму хребця і зробити його набагато більш міцним. Матеріал, який використовувався для друку, створений методом спікання титанового порошку і є вкрай міцним. Його пориста структура дозволяє кістковій тканині з часом покрити протез та зробити його практично аналогічним до справжнього хребця. Це повністю усуває проблему відторгнення протезу та необхідність його заміни.

Першоджерело

Коментарі

  1. Віктор Хільчук 27/08/2014 Відповісти
  2. Shaggy 27/08/2014 Відповісти
  3. remix2903 28/08/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 28/08/2014 Відповісти
      • remix2903 28/08/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *