Підземний океан Титану не менш солоний, ніж «Мертве море» Землі

Підземний-океан-Титану
Підземний океан Титану (Фото: NASA/JPL)

Великі запаси води, що знаходяться під поверхнею Титана, найбільшого супутника Сатурна, є такими ж солоними, як і наше «Мертве море» на Землі, тому там навряд чи може існувати будь-яке інопланетне життя, говорять учені.

Вивчивши дані, зібрані за останні 10 років космічним апаратом «Кассіні» вчені дійшли висновку, що підземний океан Титану має надзвичайно високу щільність води, яка і пояснює його велику масу. Вчені упевнені, що така висока щільність води викликана великим вмістом в її складі розчинних солей натрію, калію і сірки.

“За стандартами Землі це дуже солоний океан”, – говорить провідний дослідник проекту Джузеппе Митрій з Університету Нанта, Франція. – “Знаючи про це, ми вважаємо, що океан не придатний для життя в сучасних умовах, але можливо, що життя існувало там, в минулі роки”.

Солоний океан Титану покритий крижаною кіркою, товщина якої не однакова в різних районах і залежить від вмісту в ній солі, при більшій концентрації солі вода повільніше кристалізується при перетворенні на лід.

Нагадаємо, що вчені планують досліджувати Титан з допомогою квадрокоптерів, а крім підземного водного океану на поверхні супутника є великі ріки та озера з рідким метаном замість води.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *