Пластиком забруднили навіть Маріанський жолоб

У новому дослідженні фахівці Японського агентства науки і технологій по вивченню морських надр (JAMSTEC) проаналізували інформацію з бази даних по глибоководному сміттю, яка складена за останні 30 років. У неї входять записи, зроблені як дайверами під час занурень, так і спеціальними глибоководними апаратами. Дослідження було опубліковане в журналі Marine Policy, а коротко про неї повідомляє портал ScienceAlert.

Пластиком забруднили навіть Маріанський жолоб

В результаті аналізу вчені знайшли 3 425 предметів штучного походження, більше третини з яких були мікропластиком – видимими частинками пластику, розмірами більше 5 міліметрів (при цьому 90 відсотків становив одноразовий пластик).

Що ж стосується найбільш глибоководної «знахідки», то, як зазначається, вона датується 20-м травня 1998 року. У наступні десятиліття, ймовірно, пакет розклався на незліченні, але стійкі мікрочастинки пластику.

У дослідженні повідомляється також, що глибоководні організми спостерігалися в 17 відсотках випадків. Це ще раз вказує на те, що діяльність людини надає згубний вплив на морське життя способами, про які ми мало що знаємо.

Зібрані фахівцями дані включали лише записи морського дна – над ним, за словами дослідників, має бути ще безліч іншого сміття.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *