Польський танк PL-01: нова зброя майбутнього?

Зброя майбутнього - польський танк PL-01

У час інтенсивного розвитку технологій військові підрозділи всіх розвинених країн працюють над різними видами зброї майбутнього. Інтенсивні розробки йдуть у напрямку створення рейкової гармати, потужних лазерів, розумних снайперських гвинтівок,а також навіть повністю автономних безпілотних літаків. Перспектива останніх взагалі неймовірна: невеликий безпілотний стелс-літак може не тільки вести розвідку, але й вражати будь-які наземні цілі, наприклад танки.

Власне про танки, – хоча сучасний бойовий танк машина дуже грізна, з тими ж безпілотниками їм не впоратися: по перше, їх буде важко виявити; по друге, навіть в разі виявлення танк не зможе його збити; ну а по третє – навіть системи активного захисту не врятують танк від сучасної розумної бомби, скинутої з висоти кількох кілометрів.

Єдиний вихід – сховатися від очей такого безпілотного літального апарату і, добре було б не тільки від нього. Адже навіть звичайний розвідувальний дрон завдяки численним сенсорам на борту зможе засікти місце знаходження танка та передати ці дані своїй армії, що полегшить знищення останнього.

Тож як бути? Можливо роль танків уже відіграна і у військових конфліктах майбутнього вони взагалі не братимуть участь? Схоже що ні, танки таки воюватимуть, але їх вигляд може суттєво змінитися і, схожим він буде на кадри якогось науково-фантастичного фільму!

Польський танк PL-01

 Минулого року польський оборонний концерн OBRUM спільно з британською військовою компанією BAE Systems представив концепт “невидимого” танка майбутнього PL-01.

На базі цього концепту був побудований перший прототип для попередніх випробувань ефективності використаних ідей та технологій. Якщо випробування пройдуть вдало, то стелс-танк може поступити на озброєння вже до кінця цього десятиліття.

Головна відмінність PL-01 від подібних машин полягає у використанні композитної броні, яка робить польський танк невидимим. Танк-невидимка обладнаний системою активного термічного камуфляжу, який вміє імітувати температуру навколишнього середовища.  Завдяки цьому PL-01 стає невидимим для інфрачервоних датчиків.

Використання спеціальних панелей, які вміють міняти свою температуру, танк може не тільки ховатися, а й обманювати датчики і радари, показуючи їм себе як автомобіля, автобуса або навіть людину. Згідно офіційній інформації, якщо дана технологія надійно себе зарекомендує, то її потенціал зробить подібну військову техніку практично невидимою для приладів, які мають її бачити, особливо під час нічних операцій.

Більше деталей про танк поки немає, польські військові промисловці лише повідомили, що готовий варіант машини матиме бойову вагу близько 40-45 тон, боєприпаси в гармату заряджатимуться автоматично, а боєкомплект буде розміщений в ізольованому кормовому відсіку.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *