Представлено третю версію літаючого автомобіля AeroMobil

Багатьом людям літаючі автомобілі ще представляються чимось з розряду наукової фантастики. Проте, усе це знаходиться набагато ближче до реальності, ніж можна собі уявити, і досить велика заслуга в цьому належить відомій словацькій компанії AeroMobil. А буквально днями на фестивалі Pioneers Festival, який проходив у Відні, компанія AeroMobil представила дослідний зразок третього варіанту свого літаючого автомобіля, максимально наближеного до остаточного варіанту, який вже через деякий час почне випускатися дрібними серіями.

Літаючий автомобіль AeroMobil 3.0

Попередній варіант літаючого автомобіля AeroMobil 2.5 піднявся в небо тільки минулого року. І наступні 10 місяців фахівці компанії витратили на розробку і виготовлення чергового варіанту.

«Я дуже задоволений тим, чого ми змогли досягти за такий короткий проміжок часу з командою тільки з 12 чоловік» – розповідає Штефан Кляйн (Stefan Klein), конструктор і керівник компанії AeroMobil, – “«Але AeroMobil 3.0 не є кінцевим пунктом нашого проекту, цей початок ще одного нового шляху, який зможе докорінно змінити погляд людей на область особистого транспорту в недалекому майбутньому».

Новий варіант автомобіля AeroMobil був розроблений Штефаном Кляйном спільно з Джуреджем Вэкуліком (Juraj Vaculik), ще одним засновником компанії. Дослідний зразок переважно виготовлений з матеріалів, які будуть використані в конструкції остаточного варіанту автомобіля, в нім є таке ж авіаційне устаткування, системи автопілота і розгортання аварійного парашута.

По габаритах літаючий автомобіль AeroMobil 3.0 можна зіставити з лімузином або седаном представницького класу. Це говорить про те, що він може поміститися на стандартному місці звичайної міської парковки. Досить міцне шасі автомобіля AeroMobil дозволяють йому злітати і сідати не лише на дорогах з якісним покриттям, але і на грунтових дорогах, а крила зі змінюваним кутом дозволяють скоротити довжину пробігу по землі і збільшити ефективність польоту.

У жовтні цього року літаючий автомобіль AeroMobil 3.0 здійснив свої перші польоти, вступивши у фазу великих льотних випробувань. Ці випробування дозволять конструкторам літального апарату виявити і ліквідовувати усі недоліки конструкції, що залишилися, і котрі проявляються як під час руху по землі, так і під час польоту.

Станом на сьогодні літаючий автомобіль AeroMobil 3.0 вже отримав дозвільні сертифікати від словацької федерації Slovak Federation of Ultra-Light Flying. А взагалі його конструкція розрахована так, щоб задовольняти усім вимогам Європейського союзу до автомобілів і до надлегких літальних апаратів одночасно.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *