Припущення NASA: на Ганімеді можливе життя

Будова супутника Ганімед
Будова Ганімеда. (Фото NASA).

Дослідники із американського аерокосмічного агентства NASA припускають, що Ганімед – найбільший супутник Юпітера і всієї Сонячної системи – може мати умови, придатні для виникнення та існування життя.

Ганімед – єдиний супутник в Сонячні системі, який має власну магнітосферу. Він є сьомим по відстані супутником Юпітера, а його діаметр становить 5268 кілометрів, що на 2% більше ніж у Титана (другого за величиною супутника в Сонячні системі) і на 8% більше, ніж у Меркурія.

Цей супутник складається зі скельних порід і гігантського льодяного океану, глибиною льоду в декілька сотень кілометрів. На Ганімеді присутня навіть тонка киснева атмосфера.

Останні дані свідчать про те, що океан замерзлий нерівномірно: шари льоду чергуються з шарами води, яка залишається в рідкому стані завдяки великій кількості солі. Спеціалісти NASA вважають, що ця вода може опускатися на дно і контактувати зі скельними породами, а це, в свою чергу, створює важливі умови для існування життя.

Нагадаємо читачам SciTech, що Ганімед був відкритий Галілео Галілеєм 7 січня 1610 року з допомогою першого в історії телескопа. На поверхні супутника спостерігається два типи ландшафту. Третина поверхні – темпі області, всипані ударними кратерами, вік яких доходить до чотирьох мільярдів років. Решта площі – молодші світлі області, покриті борознами і хребтами. Причини геології світлих областей поки не до кінця зрозуміла. Не виключено, що це пов’язано з тектонічною активністю, викликаною приливним нагрівом.

Першоджерело

Коментарі

  1. SandS 11/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 11/05/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *