Робот-гуманоїд Pepper розуміє людські почуття

Pepper – це дружній, дотепний персональний робот, розроблений, щоб приносити радість та покращувати настрій людей. Японська компанія SoftBank має намір випустити його у продаж уже наступного року за ціною ПК високого класу .

Робот Pepper

Оснащений аудіо, візуальними і тактильними датчиками, Pepper 120 см. заввишки з вагою близько 28 кг. Він має дві руки і пересувається на колісній основі, а вбудований літій-іонний акумулятор може підтримувати його живлення щонайменше 12 годин. До його грудей прикріплений 10,1-дюймовий сенсорний екран, який робот-гуманоїд, разом з голосом та жестами, використовує для комунікації. Компанія SoftBank стверджує, що основна функція Pepper – взаємодіяти з людьми.

“Ми створили робота, який буде приносити людям радість і позбавлятиме їх смутку.” – сказав генеральний директор SoftBank Масаесі Сон.

Pepper перший у світі персональний робот-гуманоїд, що здатен читати емоції людей. Він використовує технологію розпізнавання голосу та власні алгоритми для аналізу почуттів людей, а саме їх міміку і тон голосу. На презентації голова та руки робота рухалися плавно, хоча в певний момент він не зміг відповісти на питання і, здавалося, вимкнувся на деякий час.

“Pepper поки не здатен розуміти людей на 100 відсотків.” – зізнався Сон, додавши, що ця функція вдосконалюватиметься  з часом.

“Роботи значно змінюватимуть повсякденне життя людей так само, як ПК, Інтернет і мобільні телефони робили це в минулому.” – додав засновник компанії Aldebaran, якому належить близько 78 відсотків акцій SoftBank.

Хоча Pepper зрозуміє, коли ви попросите його вимити посуд або підмести підлогу, проте не виконає ваше прохання, адже він оснащений лише 20 двигунами і заледве підіймає легкі об’єкти.

У Японії робот-гуманоїд надійде в продаж вже у лютому 2015 з базовою ціною ¥ 198,000 ($ 1929). Спочатку його можна буде придбати в магазинах SoftBank і через інтернет-портали. Іноземний продаж розпочнеться згодом. Сон повідомив, що емоційні вирази Pepper буде налаштувати відповідно до різних культур. Наразі Pepper розмовляє англійською, японською, французькою та іспанською мовами. Інші мови будуть внесені до його системи у найближчі кілька місяців.

Softbank має намір популяризувати Pepper, тому його вартість відносно низька у порівнянні з більшістю роботизованими технологіями.

Один коментар

  1. remix2903 08/08/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *