Робот-паркувальник Ray економить 60% місця стоянки автомобілів

Кожен, хто часто відправляється далеку дорогу із аеропортів і залізничних вокзалів великих міст, знає, наскільки важко знайти вільне місце на привокзальні стоянці і втиснути свій автомобіль у вузький проміжок між іншими авто.

Але скоро ця ситуація обіцяє змінитися – німецькі дослідники розробили автоматизовану систему, яка передбачає використання спеціального робота-паркувальника Ray, котрий вміє “при в’їзді на стоянку” забрати ваш автомобіль і самостійно доставити і припаркувати його на відповідне його розмірам місце.

Робот паркувальник Ray

Робот системи виглядає наступним чином: коли водієві потрібно припаркувати автомобіль на тривалий час, він під’їздить на спеціальний майданчик, виходить з автомобіля і забирає свої речі, після чого викликає робота-паркувальника Ray.

Прибувши на місце, робот визначає положення коліс автомобіля і заміряє деякі ключові параметри (розмір автомобіля, наявність і положення бокових дзеркал, бамперів й інших зовнішніх частин кузова). Після цього він коректує положення своїх підйомників, піднімає ними автомобіль і відправляється до вільного місця паркування, яке визначається спеціальним програмним забезпеченням центральної системи управління. Водієві лишається тільки отримати спеціальний талон і відправитись на місце посадки на літак чи потяг.

Крім двох “вилкових” підйомників, подібних підйомникам автовантажників, робот Ray має чимало різних датчиків, камер і чотири колеса, котрі здатні повертатися на будь-який кут. Завдяки цьому робот володіє високою маневреність, більшою, ніж автомобілі, припарковані людьми-водіями, котрі часто ще й мають мало досвіду в цій справі.

Коли водій прибуває з поїздки, йому необхідно вставити отриманий раніше талон у спеціальний термінал, оплатити вартість паркування і підійти до вказаного посадкового місця. Через кілька хвилин робот Ray доставить туди його автомобіль.

Дана система паркування була розроблена і впроваджена компанією Serva (займається розробкою та виготовленням систем транспортування) спільно з фахівцями Інституту логістики Фраунгофера. Як показав досвід експлуатації в міжнародному аеропорту Дюссельдорфа, завдяки оптимальному використанню простору паркування система дозволяє розмістити на однаковій прощі на 60% більше автомобілів, ніж якби їх припарковували водії.

Першоджерело

Коментарі

 1. seoonly 06/07/2014 Відповісти
  • Віктор Хільчук 06/07/2014 Відповісти
   • муська 08/07/2014 Відповісти
   • remix2903 08/07/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 08/07/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *